Artur Kern to aktualny rekordzista Polski w biegu na 5000m w hali. Poza tym Artur biega maraton w 2h17’, a 10 kilometrów w średnim tempie 3’00”/km to dla niego prawie żaden problem. Z Arturem współpracujemy już od pewnego czasu, a to głównie za sprawą podobnego myślenia odnośnie treningu: według nas trening wcale nie musi być ciężki, by przynosił efekty.

Uwielbiamy powiedzenie: nie trenuj ciężko, trenuj mądrze! Poza tym Artur jest wyznawcą zasady (którą również popieram), która brzmi: im więcej zabawy i radości w bieganiu, tym lepiej dla Ciebie. Kropka!

Jakiś czas temu z Arturem wspólnie wystartowaliśmy w Comrades Marathon. Parę dni w Afryce i sporo wolnego czasu pozwoliły nam na stworzenie kilku ciekawych materiałów o bieganiu. Na pierwszy ogień prezentujemy Wam podstawowe ćwiczenia rozciągające.

Korzyści płynące z rozciągania:

  • znacznie zmniejszenie ryzyka kontuzji,
  • zapobieganie poczucia sztywności mięśni,
  • zwiększenie ich wydajności i elastyczności,
  • rozciąganie po treningu jest pierwszym etapem efektywnej regeneracji - zmniejsza napięcie mięśniowe, umożliwia relaksację oraz pomaga we wzroście przepływu krwi przez zmęczone mięśnie,
  • Rozciągasz się = dbasz o stawy. Systematyczna dbałość o ruchomość stawów skutecznie zmniejsza ryzyko wszelkich kontuzji.
To tyle w skrócie. Przejdźmy do konkretów!

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Wysłane przez Kamyk (niezweryfikowany) w wt., 2016-03-29 01:11

Super motywacja. Jestem z tej wyzszej polki wiekowej,ale nie przejmuje sie tym I Dale naprzod;-)

Wysłane przez Michał (niezweryfikowany) w wt., 2017-12-12 12:21

Co w przypadku, gdy podczas tego ćwiczenia po bieganiu w udzie łapie skurcz? To oznaka zbyt intensywnego treningu?