niedziela, 17 Wrzesień, 2017

Ostatni moment na rejestrację online i zakup pakietu startowego standard w niższej cenie niż w biurze zawodów. Tylko do 19 września br. można zapisać się na bieg za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego na oficjalnej stronie wydarzenia pod adresem: www.biegnakopiecpw.pl.

Już 23 września br. odbędzie się Bieg Pamięci w hołdzie Powstańcom Warszawskim pod hasłem: „Oni przelewali krew, my przelewamy tylko pot”. Część dochodu z tego wydarzenia zostanie przeznaczona na pomoc weteranom Powstania Warszawskiego, jak również weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych.

74 lata temu Powstańcy przelewali krew, 23 września 2017 r. przelejemy pot pokonując własne bariery, biegnąc w wolnej Polsce, odbudowanej Warszawie, na szczyt Kopca Powstania Warszawskiego usypanego w latach 1946–50 z gruzów stolicy.

Bieg odbędzie się w Warszawie 23 września br. w godzinach 12:30  – 22:00. Jego formuła polega na maksymalnie 63-krotnym pokonaniu odcinka (dowolna ilość okrążeń) biegnącego od podnóża kopca na szczyt schodów, następnie obiegając go zalesioną ścieżką w kierunku startu lub mety, które zlokalizowane są u podnóża Kopca.

W biegu mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonalni zawodnicy. Regulamin i formularz zapisów został skonstruowany tak, by zarówno osoby rzadko biegające, jak i regularnie startujący w zawodach, mogli wziąć udział w biegu dowolnie dobierając dystans i godziny startu!

Trasa ma charakter ok. 700-metrowej pętli, a ze względu na swój nieco ekstremalny charakter stanowi nie lada wyzwanie dla zawodników, którzy podejmą się pokonania pętli większą ilość razy.

 

Co ciekawe, to wyjątkowe tego typu wydarzenie sportowe na Kopcu Powstania Warszawskiego. Zawody nie przewidują klasyfikacji ani zwycięzców. Każdy zawodnik Biegu Pamięci, niezależnie od przebytego dystansu, traktowany jest jak triumfator.

Warto podkreślić, że ci, którzy zdołają zaliczyć 63 pętle pokonają dystans większy od maratonu!

Bieg ten ma być szczególnym wyrazem hołdu wobec tragicznego wydarzenia, jakim było Powstanie Warszawskie. Pragniemy również oddać hołd weteranom Wojska Polskiego – żołnierzom zaangażowanym niegdyś w konflikty zbrojne oraz misje stabilizacyjne na całym świecie.

Chcemy w ten sposób symbolicznie połączyć przeszłość i teraźniejszość, podkreślając pamięć i szacunek wobec tych, którzy stali i stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Zależy nam na ocaleniu od zapomnienia piosenek powstańczych z okresu Powstania Warszawskiego. W związku z tym każdy zawodnik otrzyma w pakiecie startowym kompilację pt. „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego”.

Od tegorocznej edycji wydarzenie nazywane jest również Światowym Biegiem na Kopiec Powstania Warszawskiego. Wszystkim, którzy biegiem chcą oddać hołd Bohaterom, zostało rzucone wyzwanie. „Jeżeli nie możesz wystartować 23 września razem z innymi zawodnikami na Kopcu Powstania Warszawskiego, zamów pakiet startowy wirtualny, który zawiera koszulkę, medal oraz płytę z muzyką z okresu Powstania Warszawskiego i wystartuj w dowolnym miejscu na świecie, przebiegając minimum 1944 metry. Czas na wykonanie misji, do 3 października br.! Wykonanie zadania zamelduj na fanpage biegu na Facebooku.

Część dochodu z imprezy zostanie przeznaczona na pomoc Weteranom Powstania Warszawskiego, jak również Weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych.

W związku z działalnością Fundacji Sprzymierzeni z GROM Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału Weteranów Wojska Polskiego, którzy po okazaniu ważnej legitymacji otrzymają bezpłatny pakiet startowy gwarantujący udział w biegu. Dla Weteranów przewidziano limitowaną liczbę pakietów startowych, a Organizatorzy czekają na zgłoszenia

Zapisy są możliwe na oficjalnej witrynie biegu: www.biegnakopiecpw.pl

Rejestracja online możliwa jest tylko do 19 września. Później pakiety startowe będzie można zakupić w biurze zawodów w droższej cenie.

Zakup lub odbiór pakietów startowych dostępny będzie w biurze zawodów w dniach:

  • 22 września 11:00 - 20:00 - Prywatne Gimnazjum i Liceum Sióstr Nazaretanek w Warszawie
  • 23 września 11:00 - 21:15 - namiot pod Kopcem Powstania Warszawskiego

Organizatorami wydarzenia są DEM’a Promotion Polska oraz Fundacja „Sprzymierzeni z GROM”.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Dzielnicy Mokotów, p. Bogdan Olesiński, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, a także Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego.

Potrzebne linki:

Strona biegu: http://biegnakopiecpw.pl/

Fanpage: https://www.facebook.com/biegnakopiecpw/

Profil na instagram: https://www.instagram.com/biegajmyzdema/

Relacja z I Biegu na Kopiec PW: https://www.youtube.com/watch?v=34i1StCeEQU

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1783777601897605.1073741833.17...