Slow Jogging to idealna forma ruchu, aby np. w rodzinnym gronie aktywnie spędzać czas. W dodatku może być świetną alternatywą dla osób, które do tej pory się nie ruszały i w bezpieczny sposób chciałyby rozpocząć aktywność - zapewnia Mateusz Jasiński, TrenerBiegania.pl i popularyzator Slow Joggingu w Polsce.

Slow Jogging to metoda biegania, która została opatentowana przez profesora Hiroaki Tanakę, japońskiego fizjologa, współpracującego z najlepszymi maratończykami w swoim kraju. - Jest to forma ruchu dla każdego, nieszkodliwa dla zdrowia - zapewnia Jasiński.

Na czym to polega? - Na bieganiu w tempie spacerowym. Główną ideą tej formy ruchu jest to, abyśmy biegali w grupie, nie ścigamy się i przebieraniu nogami w określonej technice. Podstawową zasadą slow joggingu, żeby wykonywać około 180 kroków na minutę i biegać z przedniej części stopy. Wszystko po to, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości amortyzacyjne naszego organizmu. Nie zapominamy przy tym o uśmiechu. To idealna forma ruchu, aby np. w rodzinnym gronie aktywnie spędzać czas. W dodatku może być świetną alternatywą dla osób, które do tej pory się nie ruszały i w bezpieczny sposób chciałyby rozpocząć aktywność - zapewnia Mateusz Jasiński, TrenerBiegania.pl i popularyzator slow joggingu w Polsce.

Oficjalne treningi Slow Joggingu odbywają się w każdą niedzielę o godz. 16 w Warszawie. Miejsce zbiórki to Stadion Narodowy przy bramie nr 2 (wejście od Ronda Waszyngtona).

Cała rozmowa z dostępna jest w serwisie PolskaBiega.pl.

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.