Zakończył się pierwszy Wizz Air Katowice Half Marathon. W biegu wzięło udział ponad 3000 biegaczy. To ogromny sukces ogranizacyjny biorąc pod uwagę debiut. Organizatorzy Wizz Air Katowice Half Marathon przygotowali dla zawodników trasę, która obala mity kopalnianego Śląska pokazując Katowice jako serce Ślaska – pełne zarówno nowoczesnych budynków, estetycznie zagospodarowanej przestrzeni miejskiej, jak i bujnej zieleni.Trasa biegu wiodła nie tylko ulicami centrum miasta, ale także Dolinę Trzech Stawów i Park Leśny na Muchowcu. Start i meta usytuowane były na Alei Korfantego przed Spodkiem. Podczas finiszu półmaratończyków termometry w cieniu pokazywały 34 stopnie Celsjusza - pogoda była iście ekstremalna.

W najliczniej obsadzonym biegu na dystansie 21,097 km wygrał Kenijczyk Abel Rop z węgierskiej grupy Benedek Team, która zdominowała zawody. Drugi był jego rodak i kolegą w drużyny Hoea Tuei, a trzeci najlepszy z Polaków Tomasz Wróbel z MKS-R Centrum Dzięgielów. Wśród kobiet triumfowała Kenijka Christine Oigo z Benedek Team przed swoją rodaczką Yunes Onyanchą i Barbarą Żakowiecką z JKLA Jawor. 

W biegu na 10 km zwyciężyli Kenijczyk Moses Kipruto Kibire i Agnieszka Gortel-Maciuk z Chorzowa, a na 5 km Adam Jamiński i Michalina Mędecka z MOSiR Łaziska Górne. Rywalizację nordic walking wygrali Bogdan Cyrus z Silesia Nordic Walking i Katarzyna Wolniewicz ze Spokey Team. 

Pełne wynik znajdziecie tu.

Słowo organizatora tuż po biegu:

zbieramy na świeżo myśli i chcemy przede wszystkim podziękować, że podzieliliście ten czas z nami. Każda kropla potu była wyrazem waszego zaangażowania w ten bieg, niezależnie od dystansu, płci i wieku. 1st Wizz Air Katowice Half Marathon 2018 przechodzi do historii. To był debiut, który składał się z wielu momentów. Były to momenty wzruszeń, radości, zabawy, doskonałych emocji. Przestrzeń pod Spodkiem zdecydowanie należała do Was i waszych rodzin. Tam się rozgrzewaliśmy i tam odpoczywaliście po biegu. Jako organizatorzy włożyliśmy dużo wysiłku, żeby wszystko odbyło się na europejskim poziomie i w przeważającej większości tak było. Nie obyło się bez niedociągnięć i sytuacji, które nas i Was zaskoczyły, zarówno na trasie, jak i na samej mecie. Teraz przyszedł czas, aby przeanalizować te wszystkie momenty, przyjąć konstruktywne opinie i wyciągnąć wnioski.

Wiemy, że medal jest zwieńczeniem wysiłku każdego biegacza, dlatego bardzo nam przykro, że nie każdy mógł od razu pochwalić się swoim. Przepraszamy! Sytuacja została wyjaśniona, część zamówienia nie dotarła do nas z winy producenta i dostawcy medali. Dostawa dotarła do nas po naszej reakcji i część biegaczy jeszcze zdążyła odebrać medal. Już podjęliśmy działania zmierzające do tego, żeby każdy z Was swoje odznaczenie otrzymał. Jeśli jeszcze nie zgłosiliście braku medalu - prosimy Was uprzejmie o wiadomość na adres e-mail: info@halfmarathonkce.pl Bardzo prosimy też o cierpliwość - postaramy się, żeby każdy dostał odpowiedź.

Dziękujemy wszystkim za to, że byliście z nami i za wszystkie ciepłe i budujące słowa!

Niebawem wrzucimy zdjęcia z 1st Wizz Air Katowice Half Marathon 2018. Oznaczcie tam siebie, swoich przyjaciół. Poczujcie jeszcze raz te dobre sytuacje. My biegniemy dalej! Dziękujemy!

 

Wizz Air Half Marathon

Katowice zostały kolejnym europejskim miastem po Budapeszcie, Debreczynie, Sofii, Kijowie czy Skopje, w którym linie Wizz Air organizują maraton lub półmaraton. Zdecydowały się zrobić go w stolicy Górnego Śląska, bo tutaj mieści się największa polska baza węgierskiego przewoźnika. W trakcie biegu zbierane były pieniądze przez Fundację Cała Naprzód. Jednym z beneficjentów zbiórki był katowiczanin Paweł Lewek cierpiący na chorobę Buergera. Na scenie na placu przed Spodkiem odbywały się koncertu muzyczne i występy. 

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.