WIZZ AIR SPONSOREM TYTULARNYM

1st WIZZ AIR KATOWICE HALF MARATHON

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłosiła 5 kwietnia 2018 w Katowicach, że została sponsorem tytularnym 1st Wizz Air Katowice Half Marathon, wyjątkowej imprezy biegowej, która odbędzie się 10 czerwca w Katowicach.

Ogłoszenie to po raz kolejny podkreśla zaangażowanie Wizz Air w promocję aktywnego stylu życia. Linia jest już sponsorem tytularnym kilku innych wydarzeń biegowych w swoich bazach w Europie. Wizz Air Budapest Half Marathon, Wizz Air Debrecen Airport Run, Wizz Air Kyiv City Marathon, Wizz Air Cluj-Napoca Marathon, Wizz Air Sofia Marathon i Wizz Air Skopje Marathon to imprezy, które cieszą się popularnością zarówno wśród biegaczy, jak i turystów.

Od swojego pierwszego lotu w 2004 roku, Wizz Air stale rozbudowuje siatkę połączeń.
W ubiegłym roku linia uruchomiła siedem nowych tras z Katowic i przewiozła dwa miliony pasażerów na swoich niskokosztowych trasach w katowickiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 15% w porównaniu do 2016 roku. W czerwcu tego roku WIZZ umieści 7. samolot w bazie w Porcie Lotniczym Katowice tworząc tym samym 36 miejsc pracy.

Po niedawnym otwarciu trasy do Lwowa, w czerwcu linia poszerzy ofertę z Katowic o kolejnych osiem wyjątkowo atrakcyjnych kierunków takich jak Faro i Porto w Portugalii, Charków na Ukrainie, Monachium Memmingen w Niemczech oraz Malaga w Hiszpanii. WIZZ obecnie oferuje 41 niskokosztowych tras z Katowic.

Podczas konferencji prasowej 5 kwietnia w Katowicach, Zsuzsa Poos, Dyrektor Marketingu
w Wizz Air, powiedziała:
“Z ogromną radością ogłaszamy kolejne biegowe wydarzenie WIZZ. Objęcie sponsoringiem tytularnym 1st Wizz Air Katowice Half Marathon po raz kolejny podkreśla zaangażowanie Wizz Air zarówno w propagowanie zdrowego trybu życia, jak również
w działalność linii na Śląsku. Jesteśmy przekonani, że ten wyjątkowy bieg zyska popularność wśród najbardziej doświadczonych biegaczy oraz tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem. Niskokosztowe podróże lotnicze oraz bieganie mają dużo wspólnego: gwarantują nowe doświadczenia i są dostępne dla wszystkich. WIZZ oferuje niezwykłe możliwości zarówno w sporcie jak i w podróżowaniu. Zachęcamy wszystkich naszych klientów do skorzystania z obu okazji. Do zobaczenia 10 czerwca w Katowicach!”

„Cieszę się, że w Katowicach, w mieście, w którym promujemy zdrowy styl życia, już w czerwcu będziemy gościć biegaczy z całego świata, podczas wyjątkowego wydarzenia Wizz Air Katowice Half Marathon.  Jestem przekonany, że półmaraton zostanie pozytywnie odebrany zarówno poprzez zawodników, jak i kibiców, których już dziś serdecznie zapraszam do wspólnego kibicowania w malowniczych zakątkach Miasta, przez które prowadzi trasa biegu.” - Marcin Krupa, Prezydent Miasta Katowice

Mateusz Banaś, dyrektor biegu: Jest mi niezwykle miło, że udało nam się zbudować projekt jakim jest Wizz Air Katowice Half Marathon. Takiego wydarzenia brakowało przez lata na biegowej mapie Katowic, patrząc na to co dzieje się w innych dużych miastach zarówno na Śląsku jak i w Polsce. Ostatnia dekada to dynamiczny wzrost liczby miłośników biegania i ulicznego ścigania się. Już ponad 1/4 Polaków biega regularnie i obserwując rosnącą frekwencję w zawodach na całym świecie mamy szansę stworzyć kolejne wielkie wydarzenie dla Katowic. Dzięki życzliwości Sponsora, jak i przychylności władz miejskich, będziemy w stanie konkurować z najlepszymi półmaratonami w Europie. W ciągu kilku lat będziemy stopniowo rozwijać bieg i budować markę zarówno Katowic jak i naszych Sponsorów, na czele z liniami lotniczymi Wizz Air, dla których Katowice i cała Metropolia są bardzo ważnym odbiorcą. Osobiście jako maratończyk z ponad 10-letnim doświadczeniem i członek Fundacji „Cała Naprzód”, mam wielką satysfakcję z tego, iż będziemy mieli wkład w promocję Katowic i aktywności fizycznej wśród mieszkańców. Trasa biegu prowadzi przez wiele pięknych i zróżnicowanych miejsc pokazując jak się rozwijają. Bo Katowice to „Miasto Ogrodów” nie tylko z nazwy, ale przede wszystkim metafora rozwijającego się miasta i społeczności. Chcielibyśmy dzięki naszej pasji dać kolejny bodziec do rozwoju dla Katowic i Śląska, pokazując, że jesteśmy nie tylko regionem przemysłowym, kulturalnym, czy muzycznym, ale także miejscem wielkich wydarzeń sportowych. Bieganie jest najprostszą formą rekreacji. Pobiegnijmy razem przez serce Górnego Śląska!”

Strona biegu: https://halfmarathonkce.pl

Dystanse:

  • Półmaraton – 21,097 km Biegi towarzyszące – 5 i 10 km
  • Nordic Walking – 5 km
  • Bieg sztafetowy - 4 x 5 km
  • Biegi dla dzieci – 200 m, 400 m, 800 m

Warunki biegowe dostosowane są do każdego stopnia zaawansowania oraz wieku biegaczy, dzięki czemu całe rodziny będą miały zapewnioną masę pozytywnych emocji. Dla uczestników biegu przygotowano aż trzy tysiące pakietów startowych. Ceny pakietów rozpoczynają się już od 39 zł.

O Wizz Air

Wizz Air jest największą̨ niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, której flota składa się̨ z 93 samolotów typu Airbus A320 i A321 latających z 28 baz na ponad 600 trasach łączących 141 lokalizacji w 44 krajach. Wizz Air zatrudnia zespół ponad 3500 ekspertów, którzy dbają̨ o wysoką jakość usług i niski koszt biletów, co uczyniło Wizz Air najpopularniejszą linią lotniczą, wybieraną przez 28,2 mln pasażerów w 2017 roku. Wizz Air jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Londynie jako WIZZ oraz zrzeszoną w FTSE 250 i FTSE All-Share Indices. Wizz Air należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) i posiada certyfikat IOSA będący wyznacznikiem bezpieczeństwa linii lotniczych. Linia Wizz Air otrzymała tytuł 2017 European Airline of the Year przyznawany przez Aviation 100, renomowane doroczne zestawienie najlepszych podmiotów
w branży lotniczej.

Katowice – Miasto-Gospodarz

Katowice są dziś stolicą niemal pięciomilionowego Województwa Śląskiego oraz pierwszej w Polsce metropolii. To silny ośrodek, zarówno pod kątem gospodarczym, jak i twórczym – i to nie tylko w obszarze kultury, szczycące się tytułem Miasta Kreatywnego UNESCO w dziedzinie muzyki Wizytówką Katowic, oprócz legendarnego Spodka, są sąsiadujące z nim nowoczesne, monumentalne obiekty wielkiej sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskiego i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. W tym ostatnim odbywają się liczne konferencje i wydarzenia o światowej randze, jak kolejne edycje Europejskiego Kongresu Gospodarczego czy rozgrywki Intel Extreme Masters. Wkrótce MCK gościć będzie Szczyt Klimatyczny COP24, który przyciągnie do miasta ponad dwudziestotysięczną reprezentację środowisk politycznych, naukowych oraz biznesowych z całego świata.

Atutem Katowic, co może wciąż zaskakiwać, są rozległe tereny zielone, obejmujące blisko połowę ich powierzchni. Wytchnienia można na co dzień szukać w klimatycznym Lesie Murckowskim, na urokliwych alejkach Parku Kościuszki czy w Dolinie Trzech Stawów, która zachęca zwłaszcza do aktywnego wypoczynku. Dolina przyciąga rowerzystów i rolkarzy, można tu wypożyczyć kajak lub spędzić czas z dziećmi na wodnym placu zabaw. Uroki innych zakątków miasta najlepiej odkrywać, wypożyczając jednoślad w jednym z kilkudziesięciu punktów katowickiej sieci stacji rowerowych.

Liczne przedsięwzięcia wciąż zmieniają przestrzeń miasta, podnosząc nie tylko jego atrakcyjność w wymiarze metropolitalnym, ale także jakość życia. Przemiana, którą rozpoczęła ponad dekadę temu przebudowa ścisłego centrum, dziś dokonuje się w wszystkich dzielnicach. Na naszych oczach tworzone jest nowoczesne i przyjazne oblicze Katowic.

„CaŁa Naprzód” – Organizator

Fundacja „Cała Naprzód” także jest zwolenniczką aktywnego spędzania czasu. Powołała do życia m.in. Niedzielną Ligę Futsalu, czyli charytatywny turniej piłki halowej, która gromadzi coraz liczniejszą grupę zawodników, ale również kibiców. Przestrzeń biegową Katowic przetarli już kilkukrotnie przy organizacji charytatywnych biegów z serii „Postaw na Lewka”. Doskonale wiedzą jak to się robi.

Więcej informacji udzielają:

Anna Robaczyńska
A Priori Communications, Biuro Prasowe Wizz Air
tel.: +48 570 774 727
e-mail: office@apriori-communications.com

Paweł Januszewski
Cała Naprzód, Biuro Prasowe biegu
tel.: +48 888 706 898
e-mail: media@halfmarathonkce.pl

 

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.