Miernik mocy są obecnie jednymi z najbardziej pożądanych urządzeń treningowych wśród zaawansowanych amatorów kolarstwa oraz triatlonu. Z mojej perspektywy, to po prostu bardzo ciekawa technologia wobec, której mam... duże oczekiwania. Nie ma co się czarować, że badanie mocy w bieganiu jest tematem szalenie ciekawym. Najważniejsze pytanie jednak brzmi: czy generowane przez miernik mocy dane, mogą faktycznie nam pomóc w optymalizacji intensywności oraz techniki biegu? Czy ta technologia jest na tyle doskonała, aby mogłabyć efektywnie konsumowana przez biegaczy?

Jeśli ten pomysł się przyjmie, to jestem przekonany, że tego typu urządzenia oparte na badaniu mocy, staną się kolejnym "must-have" w naszym arsenale sprzętu treningowego. Długo zastanawiałem się, co jeszcze może zaproponować rynek sprzętu do biegania oprócz super-zaawansowanych zegarków z pomiarem tętna i wbudowanym GPS. 

Przy użyciu mocy jako punktu odniesienia, Stryd ocenia lepszy całościowy styl biegania. Zdobywa o Tobie informacje, poznaje Cię. Pomaga Ci poprawić kluczowe dla twojej formy biegacza elementy. Oraz, jeśli biegniesz słabo lub jesteś wycieńczony, ostrzega cię przed doznaniem urazu.

STRYD jest odpowiedzią, a jeśli to zbyt zuchwały wniosek, to na pewno dobrze się zapowiada.

STRYD to gadżet dla biegaczy (a może i trenerów), który z pewnością jest inspirowany ideą mierzenia mocy u zawodowych kolarzy. Dzięki pomiarom tętna i tempa biegu od dawna możemy dość precyzyjnie regulować nasz trening. Stryd dodatkowo ma wskazywać jak dużo energii wydatkujemy podczas biegu i na ile efektywny jest nasz bieg. 

Według zapewnień producenta, Stryd ma poprawiać efektywność, sprawdzać, gdzie tracimy energię, a tym samym uczyć nas jak biegać szybciej, przy mniejszym wysiłku. Dzięki niemu możemy także obserwować postęp (jak zmienia się nasza moc w kolejnych tygodniach). Urządzenie ma dawać realne, stałe pomiary osiągów, w każdych warunkach. Pozwala to na stosowanie w treningu prostych stref mocy, aby spersonalizować każdy trening, opierając go na aktualnym stanie przygotowania. A dzięki temu ustalić optymalne tempo na każdy bieg, od spokojnych wybiegań, przez odcinki, aż do zawodów.  

Dzięki STRYD otrzymamy:

  • podstawy treningu opartego na mocy, tj. jak ustawić strefy, śledzić postępy i tempo,
  • ustrukturyzowane programy treningowe od ekspertów, żeby ustalić Twoje tempo w celu uzyskania najlepszych wyników w każdym wyścigu.

STRYD synchronizuje się automatycznie z wiodącymi zegarkami sportowymi, urządzeniami przenośnymi i komputerami. Kompatybilność: Garmin 920XT, Fenix 3, Garmin 910XT, Garmin 310XT, Fenix 2, Suunto Ambit2, Ambit2S, Ambit3S, Ambit3 Peak, Ambit3 Run, Ambit3 Vertical, Polar V80.

Co dalej? Dalej nie czuję się kompetentny, aby pisać o tym urządzeniu, bo zwyczajnie jeszcze z niego nie korzystałem. Jutro pierwsze testy, a poważną recenzję opublikuję pewnie w ciągu miesiąca. Dodatkowo mam dla Was konkurs, którego zwycięzca otrzyma na zawsze STRYD. Aby wziąć udział w konkursie, należy zapisać się do mojego newslettera (nie wysyłam go częściej niż raz na miesiąc - tylko merytoryczne treści). 

Zapraszam!

Czy funkcjonalności STRYD zachęcają Cię do sprawdzenia tego gadżetu?

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Wysłane przez stormrider (niezweryfikowany) w śr., 2016-12-21 23:33

skomentuję jak przetestuję.

Wysłane przez Łukasz Rżanek w czw., 2016-12-22 22:28

Poprzednia generacja, czyli pas z pulsometrem, sprawdzała się mniej więcej. Tą nową testuję od dwóch tygodni i na razie mieszane uczucia...

Wysłane przez Jarek P. (niezweryfikowany) w wt., 2018-01-09 07:42

To nie jest taki prawdziwy miernik mocy jak stosuje sie np. w kolarstwie. Dane sa estymowane, podobnie jak to robia niektore zegarki tylko troche dokładniej.

Wysłane przez Adam (niezweryfikowany) w pon., 2018-04-09 11:25

Odradzam! Gadżet za 1000 zł, który nadaje się jedynie do biegania po sali gimnastycznej. Tylko tam nie ma wiatru i nawierzchnia jest cały czas taka sama. Jak poradzą sobie z wiatrem, to można będzie uznać to urządzenie za przydatne.

Wysłane przez Crashjack (niezweryfikowany) w czw., 2019-12-26 09:18

Nowa wersja 3.0 która mierzy pomiar wiatru i zakładana na buta, jest bardzo precyzyjna i dobrze z nim się trenuje, polecam zakup i trenowanie na mocy, zamiast tętna czy tempa. Jest bardziej dokładny niż pomiar z gps'a.