Liczba 3 towarzyszy nam codziennie i wszędzie. Wszystko ma swój wstęp, rozwinięcie i zakończenie, a każdy bieg powinien mieć rozgrzewkę, część właściwą i schłodzenie. Dlatego też bardzo doceniamy pomysł cyklu biegowego Triada Biegu Zająca, który odbywa się w Nieporęcie pod Warszawą.

O samym Biegu Zająca pisaliśmy już w relacji z jego czwartej edycji, która odbyła się 22 września 2018 roku. Na wiosnę 2019, a dokładnie w sobotę 30 marca odbędzie się już siódma edycja, którą bardzo polecamy. Dlaczego? Bo to coś więcej niż bieg dla siebie. Już samym startem i wniesieniem opłaty startowej wspieramy fundację Active Live wspierającą osoby niepełnosprawne, w szczególności chore na stwardnienie rozsiane. Ale też możemy sami aktywnie uczestniczyć w ułatwieniu aktywności ruchowej osobom niepełnosprawnym. Jak czytamy opisie biegu od organizatorów:

Każdy zarejestrowany uczestnik biegu głównego (10 km) oraz biegu na 5 km, kupujący swój pakiet startowy, umożliwia osobie niepełnosprawnej BEZPŁATNE wystartowanie w odrębnym biegu z asystentem "Zającem". Tym samym, KAŻDA OSOBA CHORA I NIEPEŁNOSPRAWNA (również na wózku inwalidzkim) może zgłosić się do biegu, zarejestrować na stronie www.zmierzymyczas.pl i CAŁKOWICIE BEZPŁATNIE wystartować na dystansie do 2 km z pomocą dedykowanego wolontariusza (nazywanego "Zającem"), który podczas całej trasy biegu zaopiekuje się zawodnikiem niepełnosprawnym. W ten sposób dajemy też możliwość wszystkim niepełnosprawnym biegaczom w pełni korzystać z przywilejów przeznaczonych dla biegaczy zdrowych, biorących udział w biegu głównym (przełaj) na dystansie 10 km oraz 5 km.

Podsumowując możemy pobiec sami piękną leśną trasą 5 lub 10 kilometrów, ale oprócz tego możemy zgłosić się jako Zając do biegu na dystansie 2km z osobą niepełnosprawną. Jedno nie wyklucza drugiego, bo plan zawodów jest następujący:

  • Biegi Dzieci i Młodzieży od godz. 10:30
  • Bieg dla niepełnosprawnych o godz. 12:00
  • Bieg Główny o godz. 13:00 (5 km i 10 km)
  • Nordic Walking 13:05 (5km)

Trasy biegów

Wiemy, że w niedzielę 31 marca w Warszawie odbywa się jeden z największych biegów w Polsce – Półmaraton Warszawski, ale tu znowu chcemy powiedzieć, że jedno nie wyklucza drugiego. Bieg Zająca można potraktować jako bardzo dobry rozruch na dystansie 5km (lub lepiej 2km + 5km), który tylko zwiększy nasze szanse powodzenia w starcie niedzielnym. A dodatkowo atmosfera biegu naładuje nas pozytywnie, nie mówiąc już o dotlenieniu się. Bardziej doświadczeni biegacze skorzystają również na przebiegnięciu dystansu 10km, choć jeśli zależałoby nam na wyniku w niedzielę, lepiej nie biec na swoje maksimum, tylko potraktować to jako rozruszanie mięśni i po prostu zrobienie czegoś dobrego dla siebie i innych.

 

Na bieg można przyjechać również z dziećmi, które mogą pobiec na krótkich dystansach a później kibicować na dłuższych. Pobyt na świeżym powietrzu w wiosenny weekend zawsze jest dobrym pomysłem ;)

W tym roku możliwe jest również zapisanie się na wszystkie trzy biegi z Triady Biegu Zająca, których terminy są następujące:

  • 7. Bieg Zająca – 30 marca 2019
  • 8. Bieg Zająca – 21 września 2019
  • 9. Bieg Zająca – 14 grudnia 2019

Zapisy na Triadę Biegu Zająca

Można się też zapisywać na każdy bieg osobno, jeżeli zamierzamy zmieniać dystanse:

Zapisy na każdy z biegów

Warto na koniec dodać, że z biegu możemy wyjechać z niezłymi nagrodami za miejsca na podium w klasyfikacji generalnej lub w klasyfikacji kategorii wiekowych (podział na kategorie wiekowe obowiązuje tylko dla biegu na 10km). Dodatkowo do wygrania w losowaniu po zawodach jest rower!

Zapraszamy i do zobaczenia!

 

Całości atrakcji nie sposób opisać, więc dla wygody załączamy w postaci galerii regulamin biegu, ale na pewno czekają na Was miłe niespodzianki. Jak zawsze ;)

 

 

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.