Na dwa tygodnie przed popularnym Skierniewickim Świętem Kwiatów, w niedzielę 28 sierpnia 2016 r. o godzinie 10:00 wystartuje I Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie wspaniałego mieszkańca Skierniewic, uznanego trenera lekkiej atletyki, który wychował wielu młodzieżowych rekordzistów i mistrzów Polski w dyscyplinach lekkoatletycznych. Dzięki Edmundowi Jaworskiemu i jego wychowankom Skierniewice mogły skutecznie konkurować z dużymi ośrodkami sportowymi w Warszawie i w Łodzi. Jego osiągnięcia sprawiły, że o Skierniewicach stało się głośno w całej Polsce.

To ostatni bieg tegorocznej triady biegowej organizowanej przez DEM’a Promotion Polska. Pierwsza „dyszka”, w której wystartowało 590 osób, odbyła się 15 maja w Kazimierzu Dolnym, a jej wizytówką stał się podbieg, który sprawdził nawet najtwardsze charaktery. Lekko miesiąc później zawodnicy z całej Polski zawitali w zielonym Konstancinie. Mimo afrykańskiego upału i temperatury 35 stopni, na liście zarejestrowanych zawodników było 700 osób!  Startujący w Kazimierzu Dolnym i Konstancinie deklarowali udział w kolejnych edycjach i w Skierniewickim Biegu im. Edmunda Jaworskiego. Wszystkie biegi triady posiadają atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i odbywają się na dystansie 10 km.

Rejestracja dostępna - na stronie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zawodnicy w Skierniewicach po raz kolejny wystartują o 10:00 i będą mieli 1h 30min na pokonanie trasy – idealnej do robienia życiówek i bicia rekordów, ponieważ niemalże na całej długości mamy płaski teren i maksymalne przewyższenie wynosi 4m. Wspomnianego podbiegu można spodziewać się przed 5 km, a tam na spragnionych oczekiwać będzie punkt z wodą Żywiec Zdrój. Planowany jest również punkt z wodą w okolicach 8 km przy Skierniewickim OSiR.

Meta zlokalizowana będzie na pięknym Skierniewickim rynku. Kończący bieg otrzymają kolejną porcję wody oraz medale. Po biegu czeka na nich relaks w strefie chillout przed sceną oraz pyszny posiłek regeneracyjny w strefie grill Kamis – dla kochających mięso będą potrawy mięsne, a dla wegetarian grillowane warzywa.

Biegacze będą mogli przyjechać do Skierniewic całymi rodzinami, ponieważ przygotowana zostanie strefa zabaw z zabawkami dmuchanymi od Żywiec Zdrój.

Przed biegiem zawodnicy otrzymają pakiety startowe, na które obecnie składają się:

 • Koszulka biegowa
 • Medal (na mecie!)
 • Dwie butelki wody Żywiec Zdrój oraz duża ilość wody na trasie i w miasteczku biegacza
 • Trzy saszetki przypraw od Kamis
 • Cieciorka Bonduelle
 • Kosmetyki Adidas Climacool od COTY.inc

Organizatorzy zapewniają, że do ostatniej chwili będą dążyć do powiększenia pakietów startowych i atrakcji w Skierniewicach.

Wśród ambasadorów są: Paweł Skrzecz, Krzysztof Głowacki, Krzysztof Kosedowski, Aleksandra Kostka, Marian Woronin. Trwają rozmowy z potencjalnymi pilotami trasy, a Ci zgodnie z tradycją zawsze są znani i lubiani (I i II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego: Adam Małysz, Karol Strasburger, I Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II: Krzysztof Cugowski).

Akcję wspierają również ambasadorzy ze społeczności biegowej, wśród których, oprócz Mateusza Jasińskiego, są:

 • Anna Stegner, prowadząca blog Bieganie Pisane Wierszem
 • Ilona Brusiło, Aleksandra Sulej – Dąbrowska, prowadzące zespół Mamy Ruszamy
 • Anna Dakowska, Karolina Jaśkiewicz – prowadzące Endorfinowy Team
 • Łukasz Dębski – aktywnie wspierający Park Run Skierniewice i promujący wydarzenie w społeczności lokalnej
 • Artur Kobuszewski, znany jako Biegowy Wariat
 • Rafał Krzeszewski, prowadzący Zespół Biegaj pod Okiem Trenera
 • Hubert Mohamed Kred, znany jako Amator Runner
 • Adam Zaborski i jego psia przyjaciółka TUNIA!

Imprezę organizuje doświadczona w realizacji eventów firma DEM’a Promotion Polska wraz z Miastem Skierniewice. Patronat Honorowy nad biegiem objął Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk. Po biegu zawodnicy wraz z rodziną i przyjaciółmi będą mogli zobaczyć się w relacji w Polsat News, który objął Patronat Medialny nad wydarzeniem.

Podsumowując, mimo napiętego terminarza biegowego w sierpniu, naprawdę warto odwiedzić Skierniewice i wystartować w I edycji biegu. Czekają na Was super pakiety startowe, darmowy posiłek regeneracyjny po biegu, ogromne ilości wody i miejsce zabaw dla dzieci. Jak przy każdym biegu triady będą też super nagrody, a także konkursy, więc czekajcie przy scenie do samego końca.

Czekać na Was będzie obszerna fotorelacja oraz wideorelacja po wydarzeniu. Poniżej prezentujemy relację z tegorocznego Biegu Konstancińskiego im. Piotra Nurowskiego:

Już dzisiaj możecie zapoznać się z trasą na specjalnie przygotowanej graficznie mapie.

Poniżej zdjęcia z Konstancina, czyli jakość, która czeka na Was w Skierniewicach.

Zapiszcie się już dziś na stronie: www.biegskierniewice.pl . Aby być w stałym kontakcie z Organizatorem zajrzyjcie na fanpage.

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.