Do naszej redakcji trafił właśnie najnowszy zegarek sportowy od marki TIMEX, wyposażonyw dyskretnego trackera aktywności. Konkretniej mowa o IQ+ Move, który jest połączeniem świata mody, klasyki, elegancji oraz innowacyjnej technologii. Projektanci połączyli blisko 160-letnie doświadczenie TIMEX w tworzeniu czasomierzy z nowoczesną technologią świata smartfonów i aplikacji. 

Timex IQ Move

Timex IQ Move dokonuje pomiaru takich parametrów jak:

  • liczba wykonanych kroków,
  • przebyty dystans,
  • liczba spalonych kalorii.

Przy pomocy kilku kliknięć i połączenia Bluetooth zegarek można zsynchronizować z mobilną aplikacją Timex Connected. Dostępny na Android oraz IOS program dyskretnie notuje wyniki codziennej aktywności, co ułatwia obserwację postępów i osiąganie długodystansowych celów w zakresie np. redukcji wagi czy podniesienia sprawności fizycznej. Zegarek wyposażono również w innowacyjną funkcję Sleep Metrics, która mierzy fazy snu płytkiego i głębokiego, a także efektywność spania oraz średnią jego długość. Z poziomu telefonu można dowiedzieć się też, kiedy organizm najlepiej się regeneruje i w ten sposób zaplanować dzień z podziałem na aktywność i jej brak. Model IQ+ Move wyposażono w podświetlenie tarczy INDIGLO® oraz tradycyjną baterię, która nie wymaga dodatkowych źródeł ładowania. 

Nie ma wątpliwości, że najnowsze dziecko marki Timex z pewnością nie zastąpi nam profesjonalonego zegarka do biegania, za to świetnie sprawdzi się jako narzędzie wspierające nas w utrzymaniu lub poprawie zdrowego stylu życia. Przecież nie każdy biegacz przygotowuje się do maratonu lub bicia swoich kolejnych rekordów życiowych. Gro osób biega po prostu dla przyjemności i nie lubi rywalizacji, także z tego punktu widzenia taki gadżet może pomóc w motywacji oraz monitorowaniu swojej aktywości. 

Nam, aktywnym biegaczom projekt bardzo się podoba i wygląda naprawdę obiecująco, szczególnie jako element naszego biegowego lifestyle. Po więcej szczegółow zapraszamy jeszcze w styczniu - wtedy właśnie opublikujemy nasz autorski test nowego Timexa.

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.