Startując w niedzielnych zawodach Electrum Ekiden biegacze wspierają cel charytatywny, ponieważ część z opłat startowych zostanie przeznaczona na potrzeby Hospicjum dla Dzieci prowadzone przez Fundację „Pomóż Im”. Bardzo aktywnie we wsparcie hospicjum zaangażowali się biegowi blogerzy, którzy na sztafetowe zawody Electrum Ekiden wybierają się w sile dwóch drużyn.

W imprezie wezmą udział drużyny złożone z 6 biegaczy, którzy łącznie pokonają dystans maratonu, czyli 42 km 195 m. Wśród nich znajdą się dwie ekipy biegowych blogerów, którzy startując w Ekidenie zamierzają zebrać jak najwięcej dodatkowych funduszy na rzecz hospicjum oraz zachęcać innych do dokonywania wpłat na ten cel. Kapitanem Czerwonej Drużyny Blogerów jest Marcin Dulnik, który zaprosił do udziału sztafecie Wiolę Pec, Monikę Kowal, Emilię Brzezińską, Edwina Zasadę i Marcela Mierzickiego. Jeśli chodzi o Niebieską Drużynę Blogerów to na jej czele stoi Mateusz Jasiński, wraz z którym do Białegostoku przyjedzie Małgorzta Zwierzyńska, Kamil Leśniak, Piotr Tomczyk, Piotr Cypryjański oraz Łukasz Remisiewicz.

Blogerzy mają różne pomysły na zbieranie pieniędzy dla dzieci. Większość publikuje numer konta Fundacji „Pomóż Im” i zachęca swoich fanów do wpłat. Marcin Dulnik, który biegnie 10 kilometrów na trzeciej zmianie w „Niebieskich” zadeklarował, że za każdy przebiegnięty kilometr zapłaci 5zł. Łukasz Remisiewicz z RunEat natomiast pobiegnie w stroju Minionka, jeśli jego zdjęcie zbierze 1000 like, poza tym płaci 50 groszy za każdą sekundę powyżej rekordu życiowego, a nie zamierza się ścigać.

„Cieszymy się, że biegowi blogerzy przyjęli nasze zaproszenie do startu w zawodach Electrum Ekiden. Możemy dzięki temu szerzej dotrzeć z informacją o celu charytatywnym naszej imprezy, co za tym idzie rosną szasnę na zebranie dodatkowych pieniędzy dla dzieci z Hospicjum. Mam nadzieję, że to dopiero początek naszej współpracy z blogerami, którzy co roku będą biegać w Białymstoku. Mimo, że zawody jeszcze się nie odbyły to ja już wiem, kto je wygra – dzieciaki z hospicjum!” – powiedział Grzegorz Kuczyński, prezes Fundacji „Białystok Biega.

Maraton Sztafet Electrum Ekiden odbędzie się w Białymstoku po raz drugi. W pierwszej edycji wystartowało 139 drużyn, w tym roku na liście startowej znajdują się już 182 zespoły. Zapisy online zostały zakończone. Swoją ekipę można zgłosić 11 czerwca w godzinach 12:00 – 17:00 i 12 czerwca w godzinach 7:30 – 9:00 w Biurze Zawodów pod warunkiem dostępności miejsc.

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.