Małymi krokami zbliża się dla mnie koniec sezonu. Sezonu, który rozpocząłem już na wiosnę i w trakcie którego udało mi się poprawić życiówki na wszystkich bieganych przeze mnie dystansach, z wyjątkiem jednego. Mowa o dystansie 5km.  Jednym z czynników, które się na to złożyły jest fakt, że szybkich „piątek” na trasie z ATESTem jest w okolicy dość mało. ATEST polskiego związku lekkiej atletyki jest oficjalnym poświadczeniem, że dana trasa faktycznie posiada podany przez organizatora dystans. Jeżeli biegniemy na trasie Bez ATESTU to równie dobrze może być tam dystans 4,5km jak i 5,5km. Dlatego, gdy startuję na ulicy to zależy mi, aby był wspomniany ATEST. Wtedy mogę grzać na maksa, bo wiem, że jeśli pobiegnę poniżej własnego rekordu, to będzie oznaczało, że naprawdę był to najszybszy bieg w moim życiu. No! Najszybszy bieg dotychczas, bo nie zapominajmy, że zawsze można się poprawić! Trzeba trenować, a wtedy zawsze będzie szansa na kolejną „życiówę” :) Tak więc, po ostatnich szlifach nad moją formą do końcówki sezonu, szukałem biegu na 5km, w którym będę miał szansę wykorzystać wylany na treningach pot i udowodnić sobie, że udało mi się podnieść mój sportowy poziom o tak zwane „oczko wyżej”. Szukałem i znalazłem! Runbertów dla Niepodległej!

Runbertów, czyli Bieg Rembertowa, rusza już 13 października o godzinie 12:15. Bieg w całości poprowadzony będzie ulicami, a organizatorzy zapewniają, iż trasa będzie szybka. Jednak bieg powinien być dużą atrakcją nie tylko dla „poszukiwaczy nowych życiówek”, ale także dla rodzin z dziećmi oraz miłośników historii. Dla tych pierwszych warto odnotować informację o biegu dla dzieci, który ruszy 55 minut przed biegiem głównym (o 11:20) pod nazwą „Mini Rembertów” i jest przewidziany dla dzieci z roczników 2006 oraz młodszych. Natomiast biegacze interesujący się historią mogą liczyć na wiele analogii do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dodatkowo, dla studentów przewidziano klasyfikację akademicką. Także bieg stwarza nam wiele możliwości – możemy go przerobić na świetny piknik rodzinny, wykorzystać jako możliwość do świętowania niepodległości lub powalczyć o nagrody.

Start biegu znajduje się na Al. Gen. Antoniego Chruściela „Montera” 103 na terenie Kampusu Akademii Sztuki Wojennej na placu apelowym. Zapisy online trwają do 10 października. Możliwe też będą zapisy na miejscu w dniu biegu, pod warunkiem niewyczerpania się pakietów, których jest 700 (w tym 200 dla „Mini Rembertów). To już jest VI edycja biegu i wnioskuję z tego, że poprzednie były udane. Skoro co roku udaje się zorganizować ten sam bieg, to znaczy, że nie kończy się on fiaskiem. Tak więc, do Rembertowa udaję się pełen ciekawości i nadziei na mile spędzony czas, mocne ściąganie i niezapomniane wspomnienia :)

 

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.