W niedzielę 14 maja 2017 roku ponad 500 biegaczy wystartowało w drugiej edycji Biegu Kazimierskiego im. Jana Pawła II. Atestowana przez PZLA trasa na dystansie 10 km nie należała do najłatwiejszych. Blisko 5 km pod górę, by następnie rozpędzić się z górki w stronę mety. Było ciężko, ale niezwykle satysfakcjonująco. Samej imprezie uroku dodawał klimat Kazimierza Dolnego.

Najlepszy okazał się reprezentant Wyższej Szkoły Oficerskich Sił Powietrznych z Dęblina Breszka Michał osiągając czas 34:06 min, najszybszą kobietą była reprezentantka teamu AGROS Zamość Aleksandra Jakubczak z czasem 39:14 min.

  

Gośćmi specjalnymi byli Grzegorz Lato, stukrotny reprezentant Polski w piłce nożnej, Marian Woronin, legendarny polski sprinter, dziennikarz sportowy Rafał Patyra oraz Bartosz Olszewski, najszybszy na świecie biegacz Wings For Life.

Reprezentant Orłów Górskiego wystartował z zawodnikami samochodem jako pilot biegu. Z kolei obecnie najbardziej rozpoznawalny biegacz w Polsce poprowadził rozgrzewkę, a następnie wziął na swoje barki odpowiedzialność za uczestników biegnących na 50 minut. Mimo stresu i wolniejszego niż zwykle tempa zadanie zostało wykonane idealnie.

 

Impreza odbijała się szerokim echem w mediach publicznych. Relację przeprowadziły ekipy dziennikarzy TVP Sport, TVP 3 Lublin oraz TVP Polonia. Pojawili się również przedstawiciele lokalnych mediów i redakcje portali biegowych.

Na zawodników oraz kibiców czekała masa atrakcji. Dzieci miały do dyspozycji duże zabawki dmuchane w strefie zabaw Żywiec Zdrój, firmy będącej Sponsorem imprezy, zapewniającej mnóstwo wody w pakietach startowych, na punktach regeneracyjnych oraz na mecie. Na zmęczonych czekał bezpłatny, ciepły posiłek regeneracyjny, a potem odpoczynek w strefie relaksu pod sceną, na której nagrodzono aż 48 zawodników.

Dzięki profesjonalnej obsłudze fotograficznej na każdego czekały zdjęcia gotowe do udostępnienia z serwisu FotoMaraton. Przeprowadzona została również relacja wideo, którą zachęcamy obejrzeć po przeczytaniu artykułu.

Impreza rozpoczęła tegoroczną triadę biegową Biegaj’MY z DEM’a. Sportowcy deklarowali start 25 czerwca w Biegu Konstancińskim im. Piotra Nurowskiego oraz 3 września w Skierniewickim Biegu im. Edmunda Jaworskiego. Wielu z nich oczekuje na drugą edycję Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego, który wstępnie ma wystartować 23 września z limitowaną liczbą miejsc. Czy warto? Bardzo, jesteśmy tego pewni.

Organizacja wydarzeń DEM’a Promotion Polska stoi na wysokim poziomie. Świadczą o tym liczne, pozytywne komentarze, a także relacje z wydarzeń dostępne na Facebooku oraz na kanale Youtube.

Następny przystanek - Uzdrowisko Konstancin zlokalizowane w bliskiej odległości od Warszawy. To już trzecia edycja. Rok temu pakiety startowe odebrało 700 zawodników. W tym roku prawdopodobnie blisko 1000 biegaczy opanuje zielony Konstancin. Jeżeli lubisz obcować przyrodą, nie boisz się ciepłej pogody, która zawsze towarzyszy imprezom Biegaj’MY z DEM’a, to ten bieg jest dla Ciebie. Pamiętaj, że jest ograniczona liczba miejsc, a pakiety w tańszej wersji są tylko do końca maja. To ostatni moment, by zdążyć z rejestracją. W Konstancinie po raz kolejny przeprowadzona zostanie relacja na żywo w Polsat News, a na zawodników czekają super nagrody od Sponsora Strategicznego - firmy PLUS oraz od pozostałych Sponsorów i Partnerów wydarzenia.

 

Rangę imprezy podnosi Patronat Honorowy Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Burmistrza Konstancina – Jeziorna Kazimierza Jańczuka. W wydarzeniu organizowanym wspólnie ze Stowarzyszeniem Sport Dzieci i Młodzieży wystąpi w roli pilota biegu Marian Woronin, legendarny polski sprinter, a także najszybszy biegacz Wings For Life – Bartosz Olszewski, który tym razem powalczy o wynik.

Startujesz? Jeżeli tak, to szukaj nas w miasteczku biegacza. Może uda się cyknąć wspólną fotkę! Do zobaczenia!

 

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.