Dla świętego spokoju rozpocznij swoją przygodę z bieganiem od zweryfikowania czy Twoje ciało gotowe jest do podjęcia regularnego wysiłku fizycznego. Podstawą, od której trzeba zacząć, jest zwykła morfologia i badanie poziomu cukru we krwi, które zajmuje 10 minut. Poza tym warto umówić się do kardiologa, by zrobić EKG. W idealnym świecie dobrze będzie zrobić próbę wysiłkową i zbadać poziom minerałów. Podstawowe badania diagnostyczne są też świetnym weryfikatorem naszego postępu. Dobrze jest powtarzać badania co 3 miesiące. Koszt jest niewielki, a korzyści związane z monitoringiem własnego zdrowia ogromne. Jeśli jeszcze dodasz do tego umiejętność analizowania badań, to jesteś naprawdę na dobrej drodze do sukcesu.

Człowiek to taka dziwna istota, że prędzej zmobilizuje się do zrobienia przeglądu auta niż do zadbania o swoje zdrowie. A ono, podobnie jak i życie mamy tylko jedno. Jakiś czas temu nagrałem na swojej stronie na Facebooku filmik, w którym to poprosiłem wszystkich biegających o zadbanie o swoje zdrowie i zrobienie badań. To, że codziennie biegasz, wcale nie oznacza, że jesteś zdrowy. Bieganie to doskonałe narzędzie, ale jeśli niewłaściwie z niego korzystasz, to możesz sobie zrobić dużą krzywdę. Nie chcę nikogo straszyć, nie mam zamiaru wprowadzać atmosfery wzmożonej mobilizacji. Chcę tylko zasugerować, że czasami warto zwolnić i przyjrzeć się sobie z dystansu. Poniższy komentarz powinien dać sporo do myślenia wszystkim tym, którzy stronią od przeglądów własnego ciała.

Mateusz,
Piszę aby Ci podziękować za post jaki zamieściłeś na facebooku parę miesięcy temu. Namawiałeś wtedy do badań lekarskich. Na początku roku zrobiłam sobie badania krwi i okazało się, ze mam silną anemię. Mój lekarz nie mógł uwierzyć, że w ogóle jestem w stanie uprawiać sport z takimi wynikami. A ja faktycznie od paru miesięcy czułam brak formy, jakbym doszła do ściany, której nie mogę przejść. Teraz, po serii dodatkowych badań i leczeniu czuję się wspaniale, anemia ciągle jest, ale coraz mniejsza. A treningi….nigdy nie czułam się tak fantastycznie podczas biegania. Formę mam świetną, a co więcej, czuję, że ona rośnie, że mogę więcej. Cudowne uczucie! Dzięki za mobilizację do zadbania o swoje zdrowie
Pozdrawiam,
Marta

Dbajmy o siebie ludzie!

#zdrowie

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.