Aż 20 nowych, ekstremalnych przeszkód będzie czekało na starcie biegów Men Expert Survival Race

Zawodnicy zmierzą się m.in. z King Kongiem 2.0, Elektrofazą, Vikingami czy Quarter Pipe 2.0. Tegoroczna edycja to nie tylko jeszcze bardziej widowiskowe przeszkody, ale również nowa formuła całego wydarzenia.

Zawodnicy mają w tym roku do wyboru trzy dystanse – Starter na 3km, Warrior na 6 km oraz 12 - kilometrowy Machine. Na najwytrwalszych czeka też dodatkowy tryb Animal, czyli mordercze, podwójne okrążenie najtrudniejszej trasy. Najwięcej niespodzianek czeka na śmiałków, którzy wybiorą poziom Machine. - W tym roku na dystansie dwunastu kilometrów będzie aż 50 przeszkód, z czego 20 to przeszkody premierowe. Pojawią się zarówno nowsze wersje znanych już uczestnikom przeszkód, jak i zupełnie nowe utrudnienia, które na pewno dostarczą biegaczom mocniejszych wrażeń - mówi Andrzej Marchlewski, współorganizator Men Expert Survival Race.

 

Co tym razem stoi na przeszkodzie?

Organizatorzy przewidują, że największy postrach wśród zawodników wzbudzi kolejny raz Quarter Pipe, czyli gigantyczna, prawie 5-metrowa rampa okrzyknięta najbardziej satysfakcjonującą przeszkodą sezonu 2015. W tym roku, w wersji 2.0 została powiększona tak, by pomieścić jeszcze więcej śmiałków. Rozbudowanego wariantu doczekała się także Elektrofaza – rusztowanie ze zwisającymi sznurami, przez które płynie 8000 V elektrycznej mocy. W sezonie 2016 dystans do przebycia pod napięciem będzie dwukrotnie dłuższy. Natomiast siłę rąk oraz chwyt uczestników sprawdzi King Kong 2.0, czyli kilkadziesiąt kół gimnastycznych, po których zawodnicy będę musieli przedostać się na drugą stronę bajora - najmniejszy błąd grozi w tym przypadku solidną kąpielą w błocie. Powrót do czasów dzieciństwa zapewni nam Slip and Slide, czyli potężna wodna zjeżdżalnia. Żeby jednak nie było zbyt sielankowo, aż stumetrowy zjazd zakończymy w kałuży błota. Nowością na trasie będzie Qube, czyli wielka konstrukcja, w której ukryte będą tajne korytarze i komory. Po odkryciu wszystkich zagadkowych przejść i sprawnym dotarciu na dach, zwieńczeniem zadania będzie skok na specjalną, powietrzną poduszkę. Tuż przed metą czeka nas z kolei potyczka z Mobile Vikings - w nadchodzącym sezonie banda nordyckich wojowników będzie jeszcze większa, lepiej uzbrojona oraz bardziej zmotywowana do tego, by nas skutecznie zatrzymać! Wśród nowych przeszkód znajdziemy też m.in. Toczenie opon, Ciężki bagaż czy Bagno.

Sezon 2016 pełen atrakcji

W ramach tegorocznej edycji biegi Men Expert Survival Race odbędą się 22 maja we Wrocławiu, 19 czerwca w Warszawie oraz 18 września w Poznaniu. W nowym sezonie wydarzenie przyjmuje formułę całodniowego Sport Festiwalu, co oznacza nowe atrakcje zarówno dla startujących zawodników, ale również dla kibiców biegu. Do użytku tych drugich oddane zostaną cztery specjalne strefy, w tym strefa dla najmłodszych fanów oraz strefa gastronomiczna. Na śmiałków, którzy podejmą wyzwanie i wezmą udział w biegu czekają z kolei nowe koszulki i medale.  

Organizatorzy zachęcają Survivalowców do solidnego przygotowania się do startu, w którym pomóc ma przygotowany przez ekspertów Men Expert Survival Race bezpłatny plan treningowy online, który można otrzymać poprzez rejestrację na stronie biegu. Uczestnicy biegu mogą też wziąć udział w bezpłatnych treningach ogólnorozwojowych, prowadzonych przez ekspertów Survival Race w placówkach partnerskich rozmieszczonych na terenie całej Warszawy. W niedzielę, 8 maja odbędą się również oficjalne treningi otwarte dla wrocławian oraz warszawiaków, podczas których zawodnicy dostaną porządny wycisk od ekspertów Men Expert Survival Race i dowiedzą się więcej na temat samego wydarzenia.

Więcej informacji na temat biegu, przeszkód oraz atrakcji czekających na uczestników i kibiców można znaleźć na stronie menexpertsurvivalrace.pl lub na fanpage’u wydarzenia.

 

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Wysłane przez marzanna (niezweryfikowany) w pt., 2016-08-12 05:57

Nowość Qube, tajne korytarze i komory, to bardzo przesadzony opis tej przeszkody. Tak naprawdę wejście po rusztowaniu na podest z którego skakało się na poduchę. Nowość na trasie z jedną osobą koordynującą. Porażka organizatorów!!! Właśnie na tej przeszkodzie uległam bardzo poważnemu upadkowi z udziałem innych osób. Bilans? Złamany kręgosłup, dwa żebra, niedowład kończyn dolnych.