Amerykański producent obuwia i odzieży sportowej – firma New Balance została oficjalnym sponsorem halowego mitingu lekkoatletycznego Copernicus Cup 2017. Silnie obsadzone zawody są jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu polskiej lekkoatletyki. Bezpośrednią transmisję na żywo przeprowadzi stacja TVP Sport.  

New Balance, jako wiodąca marka na rynku sportowym, chętnie angażuje się w rozwój polskiej lekkoatletyki. Jest sponsorem m.in. Yareda Shegumo, wicemistrza Europy w maratonie, wspiera młodych lekkoatletów. Efektem współpracy jest team New Balance Team 2020. zrzeszający młodych i obiecujących zawodników, których celem jest start na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.  Podczas Copernicus Cup, barwy New Balance reprezentować będą Artur Ostrowski i Martyna Galant.

Poprzez tytuł oficjalnego sponsora Copernicus Cup, New Balance wzmacnia swoją pozycję w krajowej lekkoatletyce. Bardzo pomaga w tym fakt, że tegoroczny Copernicus Cup, pierwszy raz wchodzi w skład cyklu  IAAF World Indoor Tour, czyli zimowego odpowiednika Diamentowej Ligi.  Wysoka ranga sprawiła, że będzie to najlepiej obsadzona edycja w historii zawodów.  

Największymi gwiazdami mityngu będą Genzebe Dibaba (wicemistrzyni olimpijska z Rio, rekordzistka świata na 1500 metrów), płotkarze Orlando Ortega (wicemistrz olimpijski z Rio) i Dimitri Bascou (brązowy medalista z Rio), biegacz Kyle Clemons (mistrz olimpijski z Rio w sztafecie 4x400) czy specjalizujące się w trójskoku Yulimar Rojas (srebrna medalistka z Rio i halowa mistrzyni z Portland) i Patricia Mamona (mistrzyni Europy z Amsterdamu). Z Polaków zobaczymy w akcji m.in. Ewę Swobodę, Joannę Jóźwik, Angelikę Cichocką, Sofię Ennaoui, Adama Kszczota i Marcina Lewandowskiego.

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.