Tak, wiemy, że bieganie po asfalcie, oddychanie miejskim powietrzem, robienie życiówek to najlepsze co może dać bieganie, ale chcielibyśmy Wam zaproponować odejście na moment od tego schematu i przebiegnięcie się trasą, którą aż nie będzie się chciało szybko pokonać. Najpiękniejsza, według nas, trasa półmaratonu na Mazowszu będzie dostępna już w sobotę 27-go maja o godzinie 9:00. Wtedy to rusza z Wieliszewa do Serocka Półmaraton Zalewu Zegrzyńskiego - wspólna inicjatywa trzech gmin: Wieliszew, Nieporęt i Serock, a o tym, że biegi w Wieliszewie są fajne, chyba nikogo nie trzeba przekonywać.

Będziemy mogli zobaczyć piękne biegowe ścieżki w Wieliszewie i Serocku, gdzie będzie znajdowała się meta półmaratonu, a po samym biegu odpocząć ciesząc się urokiem tego miejsca. Warto przewidzieć trochę więcej czasu niż zwykle, bo może być ciężko się oderwać ;) Istnieje też ryzyko, że będziecie tu wracać, po prostu pobiegać sobie.

 

Trasa

START: Wieliszew, Jeziorko Wieliszewskie, tuż obok kościoła na ulicy Modlińskiej

Dla zorientowanych w terenie, konkretnie: Modlińska, Niepodległości, Przedpełskiego, 600-lecia, wał przeciwpowodziowy w stronę Zegrza, Rybaki, Warszawska (chodnik), Akacjowa, Szkolna, Aleja Lipowa, Szanawskiego, ścieżka nad Narwią w stronę Serocka, Rybaki, Bulwar Nadwiślański, Retmańska, Zdrojowa, Włodzimierza Wolskiego.

META: Serock, rynek miejski.

Trasa będzie miała różną nawierzchnię: asfalt, kostka brukowa, utwardzona droga polna, dwa krótkie odcinki ze schodami i nie posiada atestu PZLA. Na trasie znajdą się trzy punkty bufetowe oraz dwa dodatkowe punkty nawadniania.

I teraz rodzi się pytanie - jak to, start i meta odległe o 21km, więc jak zorganizować sobie dojazd? Dojeżdżamy do Serocka, gdzie będzie depozyt główny i stamtąd autokary zabierają uczestników do Wieliszewa o godzinie 7:50. Startujemy z Wieliszewa o 9:00 i wracamy podziwiając widoki do Serocka. Dokładnie wygląda to tak:

 • Depozyt główny będzie prowadzony w szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika ul. Pułtuska 68 w Serocku od godziny 7:00.
 • Zbiórka zawodników na parkingu przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika ul. Pułtuska 68 w Serocku o godzinie 7:50.
 • Organizator zapewnia transport zawodników z punktu zbiórki przy Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika ul. Pułtuska 68 w Serocku na linię startu, po godzinie odjazdu autobusów, uczestnik który się spóźni musi dojechać na linię startu we własnym zakresie.
 • Wyjazd zawodników oznaczonymi autobusami z Serocka na start w Wieliszewie o godzinie 8:10.
 • Zawodnik może samodzielnie dotrzeć na linię startu w Wieliszewie.
 • W Wieliszewie przy hali sportowej działać będzie „awaryjny” mobilny depozyt, który będzie prowadzony na linii startu. Rzeczy w nim pozostawione zostaną przewiezione do głównego depozytu – w Serocku - nie odpowiadamy za rzeczy pozostawione w depozycie.
 • Start zawodów będzie miał miejsce w Wieliszewie przy hali sportowej o godzinie 9:00.
 • Organizator nie zapewnia transportu po biegu do Wieliszewa.

Z nieoficjalnych źródeł dowiedzieliśmy, się, że są chętni na start w Wieliszewie i powrót do Wieliszewa biegiem - ale to już po zawodach ;)

Może okazać się, że mimo nie najłatwiejszej trasy, ten półmaraton zleci Wam najszybciej, bo po prostu będzie co oglądać. Kilkukilometrowy odcinek nad wałem Narwią w Wieliszewie to jedna z najlepszych i najładniejszych tras do biegania w okolicy, cały czas z widokiem na rzekę. Następnie widok na cały Zalew Zegrzyński i znowu powrót nad Narew od strony Serocka. Będzie na co popatrzeć. Aż szkoda, że limit czasu wynosi 3 godziny ;)

Zapisy i odbiór pakietów startowych

Koszt półmaratonu to 50 zł, a rejestracja i płatność odbywa się na stronie http://www.czasomierzyk.pl/zapisy2017/polmaratonzegrzynski/  do 21 maja o północy, lub do wyczerpania się miejsc. Limit uczestników wynosi 300 osób, a patrząc na listę zapisanych widzimy, że warto się pospieszyć.

Organizator w ramach opłaty startowej zapewnia:

 • Koszulkę techniczną z biegu (możliwość podania rozmiaru koszulki będzie przy zapisach).
 • Imienny numer startowy.
 • Bufet regeneracyjny.
 • Pamiątkowy medal z Półmaratonu Zegrzyńskiego.

Biuro zawodów będzie czynne

 • 24 maja w godzinach 16.00 – 20.00 Hala Sportowa w Wieliszewie
 • 25 maja w godzinach 16.00 – 20.00 Hala Sportowa w Wieliszewie
 • 26 maja w godzinach 12.00 – 21.00 Hala Sportowa w Wieliszewie
 • w dniu zawodów nie organizator nie prowadzi wydawania numerów startowych.

Zapisz się

Klasyfikacja i Nagrody

Podczas biegu będzie prowadzony elektroniczny pomiar czasu, a do klasyfikacji będą liczyć się czasy brutto. Zwycięzcy kategorii OPEN i poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają pamiątkowe puchary, a dla najlepszych zawodników OPEN Kobiety i OPEN Mężczyźni przewidziane są nagrody rzeczowe o wartości:
1 miejsce – 400 zł
2 miejsce – 250 zł
3 miejsce – 200 zł

Możemy też zgłosić do klasyfikacji swoją drużynę, podając przynależność klubową podczas rejestracji. Do klasyfikacji drużynowej zalicza się każda grupa zawodników która posiada co najmniej 4 osoby w tym jedna osoba musi być płci przeciwnej. Rezultatem drużyny jest suma punktów czterech najlepszych zawodników tej drużyny, w tym przynajmniej jeden z nich musi być płci przeciwnej.

Aktualne informacje będą publikowane na stronie Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego (http://www.zg-zalew.pl/) oraz w wydarzeniu na portalu Facebook.

Do zobaczenia na trasie! Poniżej mamy dla Was kilka zdjęć, choć mamy nadzieję, że podczas biegu będzie już bardziej zielono ;)

 

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Wysłane przez Kamyk (niezweryfikowany) w pon., 2017-05-15 22:50

mała korekta nazwy Bulwar Nadnarwiański , a nie Nadwiślański, bo niektórzy gotowi obrać kierunek do Warszawy :} No i zalew już nosi oficjalną nazwę Jezioro. Trasa piękna, polecam wszystkim jeszcze nie zdecydowanym. Warto dla samej przyrody, krajobrazu i powietrza. Pozdrawiam

Wysłane przez Tomek.k (niezweryfikowany) w czw., 2017-05-18 12:52

Witam, zdjęcia super i czy dobrze zauważyłem że trasa taka bardziej wymagająca? Sporo podbiegów?

Wysłane przez Anonymous (niezweryfikowany) w czw., 2017-05-18 19:14

Z tego co widzę jest podbieg na most i za mostem do świateł w Zegrzu Polnocym (długi). Potem kilka 4-5 górek na wysokości Hotelu Narvil ni podbieg do rynku w Serocku (długi). Biegam po tej trasie i uważałbym tylko na ten ostatni.