Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce to już innej rangi impreza niż Mistrzostwa Europy, w których ostatnio Polska ekipa odnosiła duże sukcesy zwyciężając w klasyfikacji medalowej (Amsterdam 2016 i Belgrad 2017). W Londynie Polacy zajęli ósmą lokatę w klasyfikacji medalowej zdobywając:

• Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska, Justyna Święty, sztafeta 4x400 m

Jednak jeżeli liczyć ilość medali, to wyprzedziły nas tylko Stany Zjednoczone i Kenia, czyli potęgi lekkoatletyczne. Ponadto mieliśmy kilka bardzo dobrych występów w finałach, które na tej rangi imprezie również zasługują na uznanie.

Podsumujemy nasze osiągnięcia biegowe, bo tymi najbardziej emocjonowaliśmy się podczas dziesięciu dni mistrzostw:

Maraton Katarzyna Kowalska 2:39:39 36

Największe emocje związane z biegowymi dyscyplinami dostarczyli Adam Kszczot, który po raz drugi w karierze zdobył tytuł wicemistrza świata na dystansie 800m, Angelika Cichocka, która zakwalifikowała się do finału zarówno 800 m (miejsce 6) oraz 1500 m (miejsce 7) oraz Marcin Lewandowski, który jako pierwszy Polak w historii znalazł się w finale biegu na 1500 m (miejsce 7).

Na koniec, ale na pewno nie najmniejsze podziękowania należą się kobiecej sztafecie 4x400 m, która w fenomenalnym stylu zdobyła brązowy medal przed Stanami Zjednoczonymi i Wielką Brytanią.