Już 8 października br. w godzinach 15:00 – 22:00 odbędzie się pierwszy, niesamowicie klimatyczny Bieg Pamięci, odbywający się na Kopcu Powstania Warszawskiego. Wspomniane wydarzenie zachowa swój patriotyczny charakter, dzięki licznym inscenizacjom walk powstańczych obecnych w okolicach startu, jak i na trasie biegu. Zawodnicy u podnóża Kopca PW będą mogli zaobserwować inscenizację bitwy, a na trasie napotkają odwzorowane obozowiska, szpital polowy, barykady i aktorów ucharakteryzowanych na duchy poległych Powstańców. W tle słyszalna będzie muzyka powstańcza.

Bieg ma być szczególnym wyrazem hołdu wobec tragicznego wydarzenia, jakim było Powstanie Warszawskie. Event ma również na celu oddanie hołdu weteranom Wojska Polskiego – żołnierzom zaangażowanym niegdyś w konflikty zbrojne oraz misje stabilizacyjne na całym świecie. Jest to symboliczne połączenie przeszłości i teraźniejszości, podkreślające pamięć i szacunek wobec tych, którzy stali i stoją na straży naszego bezpieczeństwa. Organizatorom zależy również na ocaleniu od zapomnienia piosenek powstańczych z okresu PW, w związku z czym każdy zawodnik otrzyma w pakiecie startowym kompilację pt. „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego”.

Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc weteranom Powstania Warszawskiego, jak również weteranom współczesnych konfliktów zbrojnych.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli Burmistrz Dzielnicy Mokotów, p. Bogdan Olesiński oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.

 Formuła biegu polega na maksymalnie 63-krotnym pokonaniu odcinka biegnącego od podnóża kopca na szczyt schodów, następnie obiegając go zalesioną ścieżką w kierunku startu lub mety, które zlokalizowane są u podnóża kopca. Trasa ma charakter ok. 750-metrowej pętli, a ze względu na swój nieco ekstremalny charakter stanowi nie lada wyzwanie. Zawodnicy mają dowolność w wyborze dystansu (ilości pętli), jaki zamierzają pokonać. Co ciekawe, to pierwsze tego typu wydarzenie sportowe na Kopcu Powstania Warszawskiego. Zawody nie przewidują klasyfikacji ani zwycięzców. Każdy zawodnik Biegu Pamięci, niezależnie od przebytego dystansu, traktowany jest jak triumfator. Warto podkreślić, że ci, którzy zdołają zaliczyć 63 pętle pokonają dystans większy od maratonu!

Zawartość pakietu wygląda obiecująco. Na tą chwilę zawiera:

  • Koszulkę biegową (wizualizacja poniżej)
  • Medal dla każdego kończącego bieg – niezależnie od ilości pokonanych pętli.
  • Płytę z muzyką powstańczą - „Ryszard Makowski. Niepokonane miasto: piosenki Powstania Warszawskiego”
  • Butelka wody
  • Talon na posiłek regeneracyjny
  • Dezodorant Adidas Climacool od COTY inc.

Biorąc pod uwagę poprzednie biegi organizowane przez DEM’a Promotion Polska, najprawdopodobniej pakiet startowy będzie jeszcze bogatszy (Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II, Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego, Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego). Cena pakietu: 60 zł brutto.

Realizację z poprzednich wydarzeń możecie zobaczyć po kliknięciu w poniższe linki:

I Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego

II Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego

Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego:

Zapisy online otwarte są do 5 października br. Warto zrobić to jak najszybciej, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc i duże zainteresowanie wydarzeniem w mediach społecznościowych.

Rejestrować możecie się w systemie Datasport.

Zapisy, opłaty i odbiór pakietów możliwe będą również stacjonarnie w biurze zawodów 7 i 8 października br.

Informacja dot. Biura Zawodów:

  • Piątek: Prywatne Gimnazjum i Liceum Sióstr Nazaretanek, Czerniakowska 137, Warszawa

Godziny: 13:00 -21:00 (rejestracja, opłaty, wydawanie pakietów startowych)

  • Sobota: pod namiotem przy Kopcu PW

Godziny: 9:30 – 14:00 (rejestracja, opłaty, wydawanie pakietów startowych, prowadzenie depozytu)

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.