W kończący się właśnie weekend 3-5 marca polska ekipa lekkoatletów udowodniła, że wygrana w klasyfikacji medalowej w Amsterdamie (2016) nie była przypadkowa. Nasi zawodnicy pewnie obronili pierwszą pozycję w klasyfikacji medalowej zdobywając 12 krążków z czego:

1. 7 złotych
  2. 1 srebrny
  3. 4 brązowe

Cieszymy się niezmiernie, że aż 8 medali zdobyli biegacze, za których szczególnie trzymaliśmy kciuki. Marcin Lewandowski nie dał szans rywalom na 1500m bijąc swój rekord życiowy, a Adam Kszczot wygrał konkurencję 800m. Na 400m Rafał Omelko zdobył nasz jedyny srebrny medal, a Justyna Święty w tej samej konkurencji zdobyła brąz. Bardzo obiecująco wyglądają wyniki Sofii Ennaoui (21 lat) i Ewy Swobody (19 lat) - obie wywalczyły brąz odpowiednio na 1500m i 60m, a to dopiero ich początki w imprezach seniorskich.

Na szczególną uwagę zasługuje również 19-to latek, Konrad Bukowiecki, który rzutem kulą na odległość 21,97 m ustanowił nowy rekord Polski.

Zakończenie mistrzostw to już prawdziwa petarda! Obie polskie sztefety 4x400m zdobywają złoto mistrzostw Europy. Dziękujęmy!