Droga do Rio projekt, którego celem jest zebranie funduszy na górskie obozy przygotowawcze dla trójki uzdolnionych biegaczy. Każdemu z nich stosunkowo niewiele brakuje do tego żeby osiągnąć wynik kwalifikujący do wyjazdu na Igrzyska Olimpijskie. W osiągnięciu wymarzonych wyników może im pomóc udział w profesjonalnych obozach przygotowawczych. Dlatego powstał projekt Droga do Rio - ma on pomóc zawodnikom z ogromnym potencjałem w lepszym przygotowaniu się do walki o udział w Igrzyskach.

Ciężar akcji przeniesiony jest do Internetu, aby za pomocą mediów społecznościowych, blogów i portali  dotrzeć do szeroko rozumianej społeczności biegaczy (mamy tu na myśli zarówno tych, którzy sami uprawiają ten sport jak i tych, którzy kibicują biegaczom).

Organizator projektu

Organizatorem projektu jest fundacja Run and Fun promująca sport i zdrowy tryb życia. Fundacja uczestniczy w projekcie na zasadzie pro bono.

Pomysłodawcą akcji jest Stefan Batory, prezes fundacji, przedsiębiorca (twórca aplikacji iTaxi i Booksy), ultramaratończyk.

Założenia projektu:

Celem projektu jest zebranie 75 000 zł. Dodatkowo 5 proc. od zebranej sumy dołoży fundacja Run and Fun. Zebrana kwota zostanie przeznaczona na zorganizowanie obozów szkoleniowych dla trzech sportowców: Danuty Urbanik, Emila Dobrowolskiego i Jakuba Nowaka.

Gdzie można wpłacać pieniądze?

Pieniądze można wpłacać za pomocą platformy pomagam.pl. Jest to zbiórka z nagrodami tzn, że wpłacający pieniądze są za to "nagradzani" ciekawymi nagrodami.

Termin:

Akcja trwa od 23 listopada 2015 roku do 20 stycznia 2016 roku.

Dodatkowe informacje

Na stronie http://www.drogadorio.pl/


Projekt wspiera TrenerBiegania.pl.

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.