Jeśli chcesz uprawiać sport polegający na rywalizacji, koncentracja to jeden z podstawowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę w drodze do zwycięstwa. Nasz mózg jest mięśniem, więc tak samo jak biceps czy mięśnie brzucha, potrzebuje treningu, aby móc lepiej i wydajniej pracować. Istnieją różne ćwiczenia pomocne w utrzymaniu i zwiększeniu koncentracji, dzięki której jesteśmy w stanie lepiej kontrolować ciało oraz wszelkie emocje towarzyszące tego rodzaju współzawodnictwu.

Jednymi z bardzo popularnych i coraz częściej ostatnio wybieranych metod relaksu i kontroli nad naszym umysłem i ciałem jest praktyka jogi lub medytacja. Oddychanie odgrywa kluczową rolę w praktyce jogi – opanowanie własnego oddechu to podstawa. Kontrolowany oddech pozwala człowiekowi zapanować nad ciałem i umysłem, umożliwia złagodzenie napięć i stresu, uspokojenie serca i wyciszenie umysłu.

Czytanie to kolejna świetna alternatywa. Sam na sam z trzymającym w napięciu kryminałem czy też słodkim romansem pomaga nam odciąć się od naszych codziennych obowiązków i wkroczyć w barwny świat bohaterów książki. Czytanie jest doskonałym sprzymierzeńcem w obliczu stresu, a także zapewnia liczne korzyści, jeśli wybieramy poradniki, które poinstruują nas jak przygotować się na wydarzenie wymagające naszej szczególnej uwagi.

Z drugiej strony gry umysłowe mogą być bardzo przydatne do trenowania naszych zmysłów w bardziej kreatywny sposób. Gry planszowe, takie jak słynny quiz Trivia, gra Monopoly czy słowne Scrabble reprezentują tradycyjne rozwiązania dla gry z rodziną lub przyjaciółmi w domowym zaciszu. Coraz bardziej stają się jednak popularne gry online, które są teraz dostępne dla każdego na dowolnym elektronicznym urządzeniu. Do ciekawszych aplikacji można zaliczyć szachy czy też online bingo, które pomogą nam w bardziej rozrywkowy sposób pracować nad naszym umysłem i przejmować nad nim kontrolę.

Kolejnym bardzo ważnym aspektem w drodze do osiągnięcia zamierzonego celu jest wyćwiczenie codziennej rutyny pełnej zdrowych nawyków. Pomaga ono utrzymać ciało w zdrowiu, a poza tym umysł może osiągnąć większą koncentrację, gdy wymaga tego jakieś zajęcie. Nawyki te są związane z godzinami snu, konieczne jest zaplanowanie regularnego, optymalnego odpoczynku, aby móc osiągnąć lepszą wydajność.

Nie możemy zapomnieć też o tym jak ważne jest przestrzeganie zbalansowanej diety. Ciało potrzebuje odpowiednich ilości wielu składników mineralnych, aby pracować na najwyższych obrotach i rozwijać się w odpowiedni sposób. Każdy z nas jest inny i dobranie właściwych ilości pożywienia może nie być tak proste jak się wydaje. Wiele stron internetowych oferuje porady od dietetyków i przewodniki zdrowego żywienia, jednakże najlepsze rezultaty można osiągnąć po konsultacji z profesjonalistą, który dobierze odpowiedni plan żywiania w stosunku do wieku, kondycji, upodobań i nawyków. Mimo iż w pędzącym, zabieganym świecie wydaje się, że zdrowe żywienie graniczy z cudem, istnieje wiele opcji ułatwiających to zadanie. Jedną z nich jest wykupienie codziennego cateringu, który oszczędza czas przygotowywania odpowiednio zbalansowanych posiłków.

Wiele osób, w większości młodych ludzi korzysta z różnych technik nauki. Opisał je wszystkie Radosław Kotarski w książce “Włam się do mózgu”. Udowodnił, że w 6 miesięcy można nauczyć się każdego języka w stopniu komunikatywnym, wykorzystując różne metody przyswajania wiedzy. Wiele osób potrzebuje spokojnego miejsca do nauki, by nie rozpraszać się czynnikami zewnętrznymi. Inni z kolei są stymulowani dzięki muzyce i skupienie ich jest również wysokie. Natomiast jedno jest pewne: należy robić przerwy podczas pracy i nauki, bo chwila relaksu, czy nawet 20 minut snu, zregeneruje organizm na kolejne kilka godzin pracy.

Przedstawione formy zwiększenia aktywności umysłowej są dowodem na to, że aby osiągnąc sukces w jednej dziedzinie należy skupić się na wielu jej aspektach. Droga do osiągnięcia sukcesów sportowych to nie tylko wylewanie potu na siłowni czy przebiegnięcie wielu kilometrów, jest to też intensywny trening umysłu, bez którego nic się nie wydarzy.

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.

Wysłane przez Kasia Nowik (niezweryfikowany) w ndz., 2020-07-05 21:10

Oj tak, sukces mierzy się cierpliwością i sposobem. Ja długo myślałam, że nie umiem szybko się uczyć, jednak odpowiednie narzędzia spowodowały, że już tak nie myślę. Zgubiłam nawet 15 kilogramów w ostanim półroczu, wszystko dzięki motywacji, którą miałam i którą podtrzymywali mi trenerzy z www.personalnetreningi.com

Wysłane przez Kasia Nowik (niezweryfikowany) w ndz., 2020-07-05 21:10

Oj tak, sukces mierzy się cierpliwością i sposobem. Ja długo myślałam, że nie umiem szybko się uczyć, jednak odpowiednie narzędzia spowodowały, że już tak nie myślę. Zgubiłam nawet 15 kilogramów w ostanim półroczu, wszystko dzięki motywacji, którą miałam i którą podtrzymywali mi trenerzy z personalnetreningi.com