Podczas warszawskiej odsłony biegu The Color Run (który odbędzie się 10 września) tradycyjnie nie zabraknie okazji do czynienia dobra. TrenerBiegania.pl wspiera takie inicjatywy! Organizatorzy biegu właśnie przyłączyli się do akcji „Na Maxa Dla Maxa!” i podjęli współpracę z Fundacją Konrada Gacy „dlaczego?” wspierającą walkę 12 miesięcznego Maxa Świerkowskiego z rzadką wadą genetyczną.

The Color Run przekaże na leczenie chłopca część dochodu z biletów, a wolontariusze fundacji pojawią się na imprezie z puszkami, do których swój datek będzie mógł wrzucić każdy, kto pojawi się 10 września na błoniach stadionu PGE Narodowego w Warszawie. Liczy się każda złotówka, całkowite wyleczenie Maxa jest możliwe, ale wymaga wielu kosztownych operacji i leczenia w USA.

Warszawska edycja biegu The Color Run będzie świętem radości i uśmiechu napędzanego przez kolory oraz energetyczną muzykę. Biegacze przemierzą trasę wokół stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Każdy  z 5 pokonanych kilometrów zostawi na ich białych koszulkach ślad w postaci innego koloru: czerwieni, błękitu, żółci i fioletu. Barwniki są naturalne, stworzone na bazie skrobi kukurydzianej. Bez problemu można je zmyć wodą. Organizatorzy spodziewają się, że w warszawskiej imprezie weźmie udział ponad 10 tysięcy uczestników. Wśród nich znajdzie się mama Maxa wraz z bratem bliźniakiem chłopca.

The Color Run na całym świecie aktywnie współpracuje z organizacjami charytatywnymi. Nie inaczej jest w Polsce! Nasz kolorowy, roześmiany bieg to świetna okazja, aby przekazać masę radości tym, którzy potrzebują pomocy. Cieszymy się, że wspólnie z uczestnikami możemy udzielić wsparcia malutkiemu Maxowi, który bardzo dzielnie walczy o życie. Przekażemy część dochodu z biletów i zachęcamy każdego, aby 10 września zabrał ze sobą na bieg co najmniej złotówkę. Wystarczy, że każdy wrzuci monetę o takim nominale do puszek wolontariuszy i na leczenie chłopca zbierzemy już 10 tysięcy złotych! Razem możemy więcej! Niech błoniami PGE Narodowego zawładną kolory i dobro! Na Maxa dla Maxa! – powiedziała Sandra Gruszczyńska, dyrektor The Color Run w Warszawie. 

Max przyszedł na świat wraz z bratem w 2015 roku. Cierpi na Zespół Crouzona lub Zespół Pfeiffera Typ 3. Jest to wada wrodzona, dotycząca nieprawidłowego kostnienia czaszki. Oznacza to, że główka Maxa już podczas jego życia płodowego nie rozrastała się prawidłowo. Rezultatem niewłaściwego zrostu jest deformacja czaszki, podłużna, wąska główka oraz mocny wytrzeszcz oczu, który nieleczony doprowadzi do ślepoty. Oprócz wady czaszki Maxio ma nieprawidłowo zbudowaną tchawicę oraz układ pokarmowy. W procesie leczenia kluczową rolę odgrywa doświadczony, dedykowany zespół lekarzy (neurochirurg, chirurg plastyczny, dentysta, ortodonta, audiolog, logopeda, otorynolaryngolog, genetyk i pediatra). Całkowite wyleczenie chłopca wymaga wielu operacji, rehabilitacji i ogromnych nakładów finansowych, gdyż zrealizowane może być tylko w szpitalu w Dallas w USA.

Max, choć bardzo malutki, wygrał już więcej bitew niż niejeden dorosły. Teraz nadszedł czas, aby wygrał wojnę o życie. W tej walce pomóc możemy mu wszyscy przekazując datek lub popularyzując naszą akcję „Na Maxa dla Maxa” wśród swoich znajomych. Na leczenie chłopca potrzebujemy wciąż wiele pieniędzy. Jeszcze we wrześniu Max poleci do USA, gdzie przejdzie pierwszą z operacji. Jesteśmy bardzo szczęśliwi z podjęcia współpracy z organizatorami biegu The Color Run. Liczymy, że jego uczestnicy przekażą Maxowi wiele kolorowej, pozytywnej energii, a puszki naszych wolontariuszy szczelnie wypełnią się datkami. Z góry za wszystkie dziękujemy! – powiedział Konrad Gaca, założyciel Fundacji Konrada Gacy „dlaczego?”.

Od początku istnienia The Color Run we wszystkich biegach na całym świecie udział wzięło ponad 4,6 mln ludzi. Od 2012 roku na całym świecie udało się zdobyć środki dla ponad 80 organizacji charytatywnych, zarówno tych lokalnych, jak i tych o ogólnokrajowym zasięgu. Do dzisiaj The Color Run przekazał takim organizacjom łącznie już ponad 3 miliony dolarów.

O The Color Run

The Color Run to największa globalna seria imprez rekreacyjno-sportowych określanych jako  ,,najszczęśliwsze 5 km na świecie”.  To unikalny, kolorowy bieg, w którym udział może wziąć każdy bez względu na wiek czy kondycję fizyczną. Jego głównym celem jest zachęcenie ludzi do pozytywnego myślenia oraz zainspirowanie do zdrowego i aktywnego stylu życia.

Trasa The Color Run liczy 5 km i na każdym pokonanym kilometrze doładowuje akumulatory uczestników biegu kolorami. Ubrani na biało biegacze obsypywani są kolorowymi barwnikami zrobionymi na bazie skrobi kukurydzianej. Kolory są łatwo zmywalne i najlepiej prezentują się na białych koszulkach "The Color Run", które każdy uczestnik znajdzie w swoim pakiecie startowym. Tegoroczna edycja nosi nazwę „The Color Run Tropicolor World Tour” i łączyć będzie w sobie przyjemność aktywności sportowych, zabawy i wypoczynku w wakacyjnym klimacie.

Pierwsze wydarzenie The Color Run miało miejsce w 2012 roku w Stanach Zjednoczonych. W Polsce The Color Run wystartował w ubiegłym roku. W pierwszych edycjach, które odbyły się w Warszawie i w Poznaniu, wzięło udział łącznie 16 tysięcy uczestników.

Ambasadorką The Color Run w Polsce jest aktorka Joanna Jabłczyńska oraz tancerz Maciej Florek.

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.