Startując w zawodach Electrum Ekiden w dniu 12 czerwca w Białymstoku zebraliśmy biegowych blogerów w siłę dwóch drużyn. Wspólnie wsparliśmy cel charytatywny jakim była pomoc dla Hospicjum dla Dzieci prowadzonego przez Fundację „Pomóż Im”. 

O przygotowaniach do zebrania drużyny można przeczytać tutaj.

Co było dla nas najważniejsze i jak udało nam się osiągnąć cele?

Zadanie, które sobie postawiliśmy to zebranie jak największej kwoty dodatkowych funduszy na rzecz hospicjum oraz zachęcenie innych do dokonywania wpłat na ten cel. Stworzyliśmy dwie ekipy biegowych blogerów, którzy startując w Ekidenie chcieli pokazać, że robienie dobra bieganiem to dobra zabawa. Kapitanem Czerwonej Drużyny Blogerów jest Marcin Dulnik, który zaprosił do udziału sztafecie Wiolę Pec, Monikę Kowal, Emilię Brzezińską, Edwina Zasadę i Marcela Mierzickiego. Jeśli chodzi o Niebieską Drużynę Blogerów to na jej czele stanął Mateusz Jasiński, wraz z którym do Białegostoku przyjechali Małgorzta Zwierzyńska, Kamil Leśniak, Piotr Tomczyk, Piotr Cypryjański oraz Łukasz Remisiewicz. 

Blogerzy mieli różne pomysły na zbieranie pieniędzy dla dzieci. Większość opublikowała numer konta Fundacji „Pomóż Im” i zachęcała swoich fanów do wpłat. Marcin Dulnik, który biegł 10 kilometrów na trzeciej zmianie w „Niebieskich” za każdy przebiegnięty kilometr zadeklarował zapłacić 5zł. Natomiast Łukasz Remisiewicz z RunEat pobiegł w stroju Minionka i ponieważ jego zdjęcie zebrało 1000 "lajków" wpłacił 50 groszy za każdą sekundę powyżej rekordu życiowego. Największym zaskoczeniem dla wszytskich starujących były chyba jednak nasze stroje.

Emocje biegu i komentarze internautów po nim były niesamowite. Pokazaliśmy pasję do biegania i to, że radość robi dobro. Nie spinaliśmy się, nie biegliśmy na czas, chociaż drużynowo zajęliśmy 1. miejsce w sztafecie. Do akcji włączyło się również jedno z najbardziej prestiżowych oficyn publikujących książki o życiu z pasją - Wydawnictwo Galaktyka z książką "Rzeźnik. Historia Kultowego Biegu". Wydawnictwo z uwagi na naszą akcję przekazało 1000 zł na cele hospicujm. #dobraMOC nieustannie z TrenerBiegania.pl.

 

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.