Świat pędzi jak szalony, a w raz z nim zmieniające się trendy. Potrzeby biegaczy rosną, a rynek produktów stara się do nich dostosować. Dziś znalezienie dobrego sprzętu nie jest problemem, problemem jest wybór takiego sprzętu, który będzie idealnie odpowiadać naszym oczekiwaniom. Z racji tego, że ostatnio coraz częściej biegam z muzyką lub z dobrym podcastem, postanowiłem zainteresować się tematem słuchawek do biegania. Pod lupę wziąłem dotychczas nieznaną przez siebie amerykańską firmę Monster, która stworzyła dedykowaną osobom aktywnym linię słuchawek iSport WIRLESS. Obiecuję, że test będzie konkretny, bez zbędnego lania wody.

Najważniejsza cecha słuchawek do biegania?

Przede wszystkim wygoda i na tyle dopracowany kształt, aby słuchawki nie wypadały z uszu. Słuchawki Monster iSport WIRLESS spełniają obydwa warunki. Przyznaję jednak, że byłbym w niebie, gdybym jako użytkownik miał możliwość regulacji długości kabla. W moim odczuciu kabel jest trochę za długi, co w przypadku biegania na nieco wyższych prędkościach, zaczyna nieco przeszkadzać.

W komplecie ze słuchawkami, otrzymujemy zestaw wymiennych, gumowych nakładek na głośniczki. Dzięki temu, niezależnie od wielkości naszych uszu, słuchawki idealnie leżą w małżowinie i raczej nie ma szans, abyśmy doświadczali dyskomfortu związanego z wypadaniem słuchawek.

Bezprzewodowe, znaczy lepsze?

W przypadku słuchawek skonstruowanych z myślą o sportowcach, to z mojego punktu widzenia bardzo ważna cecha. Jak nie najważniejsza. Po pierwsze nic się nie plącze, po drugie w trakcie wykonywania ćwiczeń wymagających pełnego zakresu ruchu, nie musimy martwić się, że nasze słuchawki nagle odłączą się od iPoda, telefonu czy innego urządzenia magazynującego naszą muzykę. Minusem jest konieczność pamiętania o ładowaniu słuchawek. Dlatego jeśli jesteś człowiekiem-chaosem, to polecam zadbać o to, aby nie zgubić kabelka.

Jakość wykonania

Słuchawki do uprawiania sportu muszą solidne, to to chyba nie wymaga większego wyjaśnienia. Jakość Monster iSport WIRLESS jest warta swojej ceny, a ta niestety nie jest niska - słuchawki w cenie regularnej kosztują około 400zł. Sam gabaryt słuchawek jest duży, i głównie z tego powodu słuchawki raczej nie pasują do użytku poza treningowym, a już na pewno kiepsko kopomują się z codziennym ubiorem. Żaden element słuchawek nie sprawia tutaj wrażenia taniego, nawet sylikonowe, anty-bakteryjne nakładki są bardzo wytrzymałe i pozwalają mieć pewność, że nie zniszczymy ich w trakcie nakładnaia na stosunkowo duży przetwornik.

Warto wiedzieć:

  • słuchawki łączą się ze smartfonami. Sparowanie sprzętu jest proste i szybkie. Musimy pamiętać, że sparując słuchawki z telefonem, mamy nie będą nam działać klawisze funkcyjne słuchawek.
  • jak pisałem wcześniej, słuchawki sparują się z telefonem, dzięki czemu możemy w trakcie treningu np. zmieniać aktualnie graną muzykę czy stację radiową. Ogromnym atutem jest dla mnie możliwość odbierania połączeń w trakcie treningu i korzystanie ze słuchawek na zasadzie zestawu głośnomówiącego.
  • autorski zystem mocowania słcuhawek w uchu jest naprawdę genialny - słuchawki świetnie trzymają się w uchu, nie wypadają i nie trzeba ich non stop poprawiać. To chyba jedna z największych zalet tego produktu.
  • bateria wytrzymuje od 180 do 240 minut.
  • iSport Wireless nie są słuchawkami w pełni wodoszczelnymi, są jednak wystarczająco wodoodporne, aby nie trzeba było się bać przepocenia, czy zamoczenia urządzenia.
  • jakość dźwięku jest bardzo dobra, a same słuchawki genialnie tłumią dźwięki z zewnątrz. Trzeba jednak pamiętać, że totalne wyłączenie się z rzeczywistości i skupienie się wyłącznie na muzyce może być niebezpieczne, w szczególności, gdy biegamy po mieście.

Moja ocena

iSport Wireless to solidne słuchawkid do biegania, których największym atutem jest system mocowania w uchu i dobra jakość dźwięku. Dzięki bardzo solidnemu wykonaniu możemy liczyć na to, że słuchawki będą nam towarzyszyć przez tysiące kilometrów w biegu. Jeśli biegasz często z telefonem i zdarza Ci się rozmawiać w tym czasie przez telefon, to iSport Wireless są słuchawkami, które posiadają możliwość odbierania połączeń. Cenę produktu możemy przełożyć na jego jakość, dlatego z czystym sumieniem mogę polecić te słuchawki wszystkim tym, którzy oczekują komfortowego sprzętu najwyższej jakości.

 

 

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.