Bieganie to nie tylko nabijanie kolejnych kilometrów. Dobry i skuteczny trening biegowy zakłada realizacje takich elementów jak chociażby siła biegowa czy ćwiczenia stabilności ogólnej. Drabinka szybkościowa to doskonałe narzędzie do realizacji założeń treningu sprawnościowego. Poniżej prezentujemy 5 przykładowych ćwiczeń.

Drabinka szybkich stóp

W przypadku ćwiczeń z drabinką, ogranicza nas wyłącznie nasza wyobraźnia. Możliwości wykonywania ćwiczeń nie ma końca. Przykłady? Jedna stopa między szczebelkami, przeskoki na jednej nodze, przeskoki na dwóch nogach, dwie stopy między szczebelkami, itd. Pokonaj długość drabinki tyle razy ile chcesz. Możesz również wyznaczyć sobie pas długości ok. 50m od zakończenia drabinki i po ćwiczeniach między szczebelkami zrobić sobie krótką, dwudziestosekundową przebieżkę. Po przebieżce wróć spokojnie do początku drabinki i powtórz ćwiczenie.

Pompki

Rób pompki w taki sposób, aby jedna ręka znajdowała się w jednej przestrzeni międzyszczebelkowej. Stopniowo przesuwaj się po długości drabinki przesuwając ręce po każdej pompce o jednej szczebelek.

Łyżwiarstwo

Ustaw dwa pachołki w odległości około 3 metrów od siebie. Przeskakuj z nogi na nogę między pachołkami dotykając ich przeciwną ręką. Powtarzaj ćwiczenie 3 razy, wykonując je od 30-45 sekund.

Skoki w przysiadzie

Skoki w przysiadzie: przyjmij pozycję przysiadu, zrób wyskok i wyląduj w pozycji przysiadu. Powtórz ćwiczenie 15 razy.

Deska

Przyjmij pozycję deski na wyprostowanych rękach, a następnie zejdź na przedramiona i wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtórz w 3 seriach po 8 powórzeń na każdą rękę.

Dyskusja

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.