Absolwent AWF’u w Warszawie, gdzie uzyskał tytuł trenera lekkoatletyki. Biegacz z 18-letnim stażem zawodniczym, a jako trener od 5 lat trenuje grupę biegaczy on-line i stacjonarnie. W swojej karierze zdążył zdobyć 10 medali Mistrzostw Polski w biegach długich w wieku juniora. Były członek reprezentacji Polski juniorów oraz medalista/uczestnik w meczach międzynarodowych na 3000 m z przeszkodami. W biegach ulicznych również odnosi wiele sukcesów, np.: 10. miejsce OPEN w 4. Półmaratonie Carrefour’a 2009 z czasem 1h 11’43.

Cześć, nazywam się Kamil Krauze i trenuję już od 2000 roku w klubie sportowym. Ukończyłem studia na kierunku wychowanie fizyczne, aby poznać podstawy biegania od strony teoretycznej, a z pasji do biegania nabierałem jeszcze więcej doświadczenia biegowego. Po ukończeniu studiów w 2011 roku nawet praca na pełny etat i obowiązki ojca nie przeszkodziły w osiąganiu znacznych sukcesów pomimo, że nie trenowałem już jako wyczynowiec w klubie, ale bardziej sam jako zaawansowany amator. Wiem, że większość z Was, która przegląda tą stronę ma ogromne chęci i motywację do biegania, jednak natłok obowiązków może zrujnować wszystko w drodze do swoich celów. Ja wiem jak to wszystko pogodzić, abyście mieli progres przez długie lata i nauczę was podstaw planowania treningów, abyś w przyszłości mogli być dla siebie samych trenerami. W 2012 roku zacząłem nowy rozdział w życiu biegacza na własny rachunek i mogę się pochwalić takimi osiągnięciami: 3. miejsce w Biegu Konstytucji w Warszawie 2014, 2. miejsce w klasyfikacji generalnej City Trail w roku 2014/15. Zdobywałem wiele miejsc na podium open w biegach lokalnych, a to kilka z nich: 2. miejsce Bieg Bobra 2016, 3. miejsce Ćwierćmaraton Logmaster 2016 itd.

Kamil od samego początku dopasuje plany treningowe do Was, Waszych potrzeb oraz możliwości niezależnie czy jesteś początkujący czy wyczynowiec. Stawia przede wszystkim na dobry kontakt z zawodnikiem. Pracuje od 2012 roku w Państwowej Straży Pożarnej i bardzo dobrze zna problemy biegaczy pracujących na cały etat i mających dzieci.

Rekordy życiowe:

1000m – 2:29:50
3km – 8:25:00
5km – 14:47:60
10km – 31:43
21km – 1:11:43

Dane zawodnika
kg
cm
Rekordy życiowe
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
:
Podaj swój dokładny wynik ostatniego startu [dystans + czas] (zostaw puste pole jeśli dopiero zaczynasz biegać)
Kontakt
Preferencje treningowe
Napisz w osiągnięciu jakiego biegowego marzenia mamy Ci pomóc. Jeśli to możliwe wyznacz dokładną datę realizacji celu np. Maraton Dębno 25 kwietnia 2014.
Napisz w skrócie jak wyglądał Twój trening (jakikolwiek, nie tylko biegowy) w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Mile widziane linki do dzienniczków treningowych itd.
Jakie masz doświadczenie sportowe? Od jak dawna biegasz? Czy uprawiasz/uprawiałeś inne sporty?
Szybkość, wytrzymałość, technika, a może brak ogólej kondycji?
Interwały, siła biegowa, długie wybiegania, stretching? Inne?
Co sprawa Ci najwięcej przyjemności?
Styl życia
Czy stosujesz jakąś dietę? Czy współpracujesz z dietetykiem? Napisz w skrócie jak się odżywiasz.
godzin
Jak wygląda twój rozkład dnia – tryb pracy, inne obowiązki pozasportowe?
Czy masz możliwość biegania po lesie? Czy nieopodal Twoich biegowych tras znajdzie się jakiś podbieg?
Sprzęt
Zdrowie
Oceń swój aktualny stan zdrowia w skali od 1 do 10 (1 - czuję się jak wrak, 10 - jest najlepiej!).
Kiedy ostatnio wykonywałeś/wykonywałeś podstawowe badania u lekarza? Czy cokolwiek z nich wyniknęło? W miarę możliwości poproszę o podesłanie ostatnich wyników badań krwi.
Czy masz już jakieś pytania odnośnie treningów?