piątek, 26 Maj, 2017

Już 3 czerwca odbędzie się 11. Bieg Ursynowa. Zawody zostaną rozegrane na dystansie 5 km. Do udziału w biegu zgłosiło się już ponad 2500 biegaczy, a ponad 2000 z nich ma już nadane numery startowe.  Tegoroczna edycja zawodów ma rangę Mistrzostw Polski Masters.

Płaska i bardzo szybka trasa zostanie poprowadzona aleją KEN. W tym roku pobiegniemy w drugą stronę – ruszymy na północ w kierunku skrzyżowania z ulicami Surowieckiego i Bartoka.

Organizatorzy chcą, aby każdy uczestnik stając na starcie miał ambitny i realny cel sportowy. W jego osiągnięciu pomogą pacemakerzy, którzy będą prowadzić biegaczy na czasy od 17 do 30 min (co minutę). Yes, I KEN – to powinno być hasło przewodnie każdego, kto planuje start 3 czerwca na Ursynowie.

Bieg Ursynowa

W ramach wydarzenia odbędą się także Biegi Dziecięce, w których wystartuje 500 młodych amatorów sportu. Pula miejsc startowych w biegach dla najmłodszych wyczerpała się i zapisy są już zamknięte.

Nie warto zwlekać z decyzją o udziale w biegu głównym – w 11. Biegu Ursynowa obowiązuje limit 2600 miejsc startowych, a lista coraz szybciej się wypełnia. Opłata startowa wynosi 40 zł – w pakiecie zawodnicy otrzymają m.in. koszulkę biegową.

3 czerwca Ursynów stanie się areną zmagań najlepszych biegaczy długodystansowych w kraju. Swoją obecność zapowiedzieli już min. wicemistrz Europy w maratonie z 2014 – Yared Shegumo oraz aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski na dystansie 5 km – Adam Nowicki. Ale to nie koniec listy zawodników, którzy będą walczyć o zwycięstwo w tej prestiżowej imprezie. W stawce są również utytułowani: Artur Kern, Michał Kaczmarek, Tomasz Szymkowiak, Michał Bernardelli, Tomasz Grycko  oraz Łukasz Oskierko.

W gronie faworytek zobaczymy m. in. Ewę Jagielską, która w ubiegłym roku stanęła na drugim stopniu podium tej imprezy.  Zagrozić jej mogą m.in. Olga Kalendarova-Ochal, Ukrainka Natalia Batrak, Anna Szyszka oraz Anna Łapińska. W ostatniej chwili do stawki faworytek dołączyła Dominika Stelmach – Mistrzyni Polski w maratonie i globalna zwyciężczyni tegorocznego Wings For Life.

Do udziału w tym wydarzeniu zachęca Zastępca Burmistrza Ursynowa, Rafał Miastowski, który sam jest aktywnym biegaczem.

 - W tym roku jak zwykle organizujemy pod ursynowskim urzędem moc atrakcji, odbędą się trzy biegi: sztafeta gimnazjów (start o 9.00), biegi dziecięce (start od 10.30) oraz o godz. 10.00 5-kilometrowy bieg główny, w ramach którego odbędą się również Mistrzostwa Polski Masters w biegu ulicznym. Wszystko zaś zwieńczy Wielka Parada 40-lecia Ursynowa, która wyruszy ok.12.00 wyruszy z ul. Surowieckiego w kierunku  Alei KEN 61. Serdecznie zapraszam do wspólnego ścigania.

Zostało już niewiele czasu, aby dołączyć do grona uczestników biegu i stanąć na starcie z najlepszymi biegaczami długodystansowymi w kraju. Pamiętajcie, że limit miejsc startowych w biegu wynosi 2600, a o nadaniu numeru startowego decyduje kolejność dokonywania opłat.

Więcej informacji: www.BiegUrsynowa.com

Fundacja "Maraton Warszawski" została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania
w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Kontakt dla mediów:

Fundacja „Maraton Warszawski”
Magda Skrocka-Kołodziejska
+48 510 281 438
magda.skrocka@maratonwarszawski.com